,,Nenecháme si to líbit!" Nora Fridrichová vystoupila ve věci ČT

25.09.2019 8:51

Moderátorka veřejnoprávní České televize Nora Fridrichová poskytla rozhovor magazínu Respekt. Podle jejích slov by se Česká televize měla útokům bránit.

,,Nenecháme si to líbit!" Nora Fridrichová vystoupila ve věci ČT
Foto: Repro Facebook
Popisek: Nora Fridrichová s odznáčkem hnutí Pulse of Europe

Fridrichová se v rozhovoru pro Respekt vyjádřila k veřejnosti, kdy podle jejích slov je veřejnost na sociálních sítích a veřejnost v ulicích naprosto jiná. „Na sociálních sítích mi chodí zprávy, které jsou mnohdy dost osobní a hnusné. Osobní útoky chodí většinou z profilů, které nedokážu nijak identifikovat, a často je to z profilů, které mají společný rys – českou vlaječku. Zformovala se tady jakási vlastenecká platforma, která si bere na paškál novináře veřejnoprávního média,“ poznamenala Fridrichová.

Anketa

Připomenete si 17. listopadu památku Václava Havla?

hlasovalo: 26932 lidí

V osobním kontaktu jí podle jejích slov lidé na ulici spíše čím dál častěji říkají, že se jim její práce líbí a že jsou rádi, že politikům někdo vystavuje kritickou vizitku. „Ze strany veřejnosti mám to přijetí velmi pozitivní, těch lidí, kteří mě zastaví a hodnotí mou práci, je stále víc. Dřív to tak nebylo. Dřív mě lidé pozdravili, ale dnes mají potřebu něco k tomu říct. S negativní reakcí jsem se zatím ‚face to face‘ nesetkala,“ dodala.

Následně se rozhovořila i o tom, jaký tlak na Českou televizi je ze strany politiků. Podle jejích slov dřív mluvili kriticky obecně o České televizi, nyní personifikují. „Nevím, jestli je náhoda, že takhle personifikují autory pořadů, které podrobují práci politiků kritické analýze, spíše ne. Ty výpady pak rády přejímají dezinformační a manipulativní servery, které čekají na každou takovou zmínku a pouštějí slova politiků do veřejnosti. Její část to pak přejímá, vznikají řetězové e-maily s výpady proti ČT a jejím pořadům a lidem v ČT a ty pak citují další politici. Takhle se to točí pořád dokola. Mají to teď jednodušší – nemusejí se namáhat dokazovat svou kritiku věcně, stačí nepodložený výpad – a už to jede,“ dodala. 

Fridrichová v rozhovoru hovořila také o prezidentu Miloši Zemanovi, který podle jejích slov poškozuje  ČT v očích veřejnosti dlouhodobě. Stejně tak hovořila o výpadech lídra SPD Tomia Okamury, kdy například o pořadu 168 hodin tvrdí, že je zkorumpovaný a prolhaný. Fridrichová se domnívá, že by se ČT měla bránit. „Ale ČT evidentně do takového typu sporu s politiky jít nechce. Tomu střídmějšímu postoji u nás do určité míry rozumím, na druhou stranu si však tohle nemůžeme nechat líbit donekonečna. Dříve nebo později by k něčemu stejně dojít mělo,“ uzavřela.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalouskova pitomost. Ekonom Pikora se do poslance pustil kvůli matkám

7:15 Kalouskova pitomost. Ekonom Pikora se do poslance pustil kvůli matkám

Ekonom Vladimír Pikora má za to, že lidstvu chtějí vládnout bezdětné ženy. Vychází přitom z opakovan…