„Šabatová bude mokrá blahem a Monsport v ČT vláčen bahnem.“ Doktor Macek nabídl klientům trpícím v kauze H-System originální řešení jejich problému

26.07.2018 17:25

Doktor Miroslav Macek nadále glosuje to, co kolem sebe vidí. A ani jeho nenechala v klidu kauza asi šedesáti klientů zkrachovalého H-Systemu, kterým Nejvyšší soud nařídil vystěhovat se z domů, které si svépomocí dostavěli. Mnozí z nich jsou v důchodovém věku a nemají kam jít. Nelze vyloučit ani to, že se z nich stanou bezdomovci. Miroslav Macek však v nadsázce klientům nabídl řešení jejich problémů.

„Šabatová bude mokrá blahem a Monsport v ČT vláčen bahnem.“ Doktor Macek nabídl klientům trpícím v kauze H-System originální řešení jejich problému
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Kauza H-System i po uplynutí čtvrtstoletí hýbe českou veřejností. Nejvyšší soud na žádost konkurzního správce Josefa Monsporta v kauze znovu rozhodoval. A rozhodl, že asi šest desítek klientů musí do měsíce opustit své bydlení. Zoufalí obyvatelé dávají najevo, že své domovy rozhodně neopustí. A doktor Macek jim nabídl cestu k řešení jejich problémů.

Asi 60 lidí by se prý mohlo chovat podobně jako aktivisté v tzv. autonomním sociálním centru Klinika. Těm dům Kliniky také nepatří, ale posprejovali dům pár obrázky, ubytovali pár uprchlíků a sem tam uspořádají nějakou přednášku. Oficiálně se sice mají z objektu vystěhovat, jenže Macek připomíná, že se tak neděje. Naopak se lidem z Kliniky dostává velké pozornosti médií.

„V případu H-System stačí tak málo. Prohlásit zástavbu za sociální komunitní centrum, poházet kolem pár injekčních stříkaček, postříkat domy sprejem s nápisem ‚Bydlení je právo‘, najmout fiktivně učitele arabštiny, ubytovat přechodně pár přivandrovalců z Afriky a uspořádat besedu ne téma ‚Vliv Charty 77 na rozvoj v Evropě‘. A okamžitě budou v jiném světle, získají grant, navštíví je Šabatová a bude mokrá blahem. Správce konkursní podstaty bude v ČT okamžitě vláčen bahnem, o H-System se začne zajímat i Evropská komise, předseda družstva získá cenu Václava Havla,“ poznamenal Macek.

Prostě a krátce, podle glosátora se stačí na svět dívat jako liberálně uvažující profesor mezinárodních vztahů z univerzity v Bostonu Igor Lukeš, který v debatě ve veřejnoprávní České televizi neudržel nervy na uzdě – a ne jako konzervativně uvažující někdejší poradce exprezidenta Klause Ladislav Jakl.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mpTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Pozdrav“ novému řediteli ČT. Od Jakuba Železného, s rýpnutím do minulosti

16:09 „Pozdrav“ novému řediteli ČT. Od Jakuba Železného, s rýpnutím do minulosti

Moderátor veřejnoprávní televize Jakub Železný pogratuloval na svém twitteru nově zvolenému řediteli…