„Všechno špatně”. Pavel Sehnal se pustil do vlády, nezvládla prý očkovací strategii

17.05.2021 13:44

Kabinet Andreje Babiš přistoupil k očkovací strategii špatně od samého základu. Myslí si to politik Pavel Sehnal, předseda Aliance pro budoucnost. Podle něho měly k prioritizovaným skupinám patřit i klíčoví lidé z průmyslu a dalších podniků, což by usnadnilo cestu z krize.

„Všechno špatně”. Pavel Sehnal se pustil do vlády, nezvládla prý očkovací strategii
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Sehnal, předseda Aliance pro budoucnost

“Očkovací strategie vlády je špatná od základů. Podle mého názoru udělala vláda všechno špatně. Oni řekli, že budou očkovat seniory od nejstarších ročníků k mladším a teprve poté začala očkovat nemocné. Přitom došlo k významnému opomenutí preferenci podle povolání,” míní Pavel Sehnal. 

Anketa

Mělo by dětem být dovoleno sundat ve škole roušky?

94%
3%
3%
hlasovalo: 6959 lidí

Strategie podle něho měla být jiná. “Na prvním místě měli být nemocní, coby nejrizikovější skupina. Řada lidí s vážnými onemocněními není jen mezi seniory, ale mohou být i lidé mladí. Ve spolupráci se zdravotními pojišťovnami, které mají detailní informace o chorobách lidí mohla vláda vyfiltrovat rizikové skupiny, oslovit je a říct, vy budete očkováni jako první. Lidé často umírali nejen přímo na covid, ale kvůli souběhu s nějakou další nemocí. To byly ty skutečně rizikové skupiny a ty měly přijít na řadu první,” má jasno. 

“Na druhém místě měla být preference povolání. V České republice máme tři miliony pracujících. Kdybychom 10 procent z nich, tedy 300 tisíc naočkovali (jde třeba o vedoucí výrobu, technologové a další klíčoví lidé), trvalo by to maximálně deset dnů a továrna a další podniky by mohly celou krizí proplouvat snadněji,” popisuje šéf Aliance pro budoucnost.

Třetí místo v prioritách mělo být řešeno čistě podle věku. “Chápu, že senioři by počkali o deset dnů víc, ale pokud jsou chráněni a izolováni doma, nebyl by v tom žádný problém. A kvůli plynulosti a hospodaření společnosti a ekonomiky, by to hrálo zásadní roli. Přitom už mohla být situace daleko lepší a ekonomické škody by finálně byly nižší a stát by to stálo méně peněz na různých náhradách a kompenzacích,” dodává Pavel Sehnal. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Ponížit vás. Už to není vaše.” Prague Pride: Nový První máj, padlo. Pocítíte

4:44 ,,Ponížit vás. Už to není vaše.” Prague Pride: Nový První máj, padlo. Pocítíte

„Lidem se jasně říká: Váš životní styl sem už nepatří. Vaše kultura sem už nepatří. Nastaly nové čas…