„Zabijeme Zemana.“ Režisér klipu „Přemluv bábu“ promluvil

08.02.2020 17:50

V roce 2010 spatřil světlo světa videoklip nazvaný „Přemluv bábu“. Jiří Mádl a Martha Issová apelovali na mladé lidi, aby se pokusili své okolí přemluvit k tomu, komu dát svůj hlas ve sněmovních volbách konaných v tom roce, a komu ho spíše nedat. Režisér klipu Petr Zelenka po deseti letech říká, že by podobný klip už netočil. Rezignoval. Zdá se mu také, že demonstrace organizované aktivisty spolku Milion chvilek nejsou příliš úspěšné.

„Zabijeme Zemana.“ Režisér klipu „Přemluv bábu“ promluvil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milion chvilek opět v akci. Tentokráte organizoval pochod z Václavského náměstí před budovu Strakovy akedemie, sídla vlády
reklama

Zelenka zdůraznil, že mobilizaci společnosti už přenechá jiným. Klip jako „Přemluv bábu“ už by znovu netočil.

Já jsem na to rezignoval na tyhlety věci. ... Mám pocit, že ta společnost se aktivizovala sama, úspěšně, a že už to s náma není tak špatný. Samozřejmě to nemá řešení. Ty demonstrace nejsou příliš úspěšný,“ vyjádřil svůj názor. „Každá demonstrace, která nevede ke kýženému výsledku, vlastně devalvuje demonstraci jako takovou,“ varoval  také organizátory a účastníky akcí spolku Milion chvilek.  

Osobně by prý nebyl schopen násilného aktu proti nebezpečnému systému, ale za jistých okolností by byl ochoten takové násilí ospravedlnit. „To by musel být sebevražedný atentátník, čili člověk, kterej se obětuje pro něco, to by tam muselo být asi obsaženo,“ řekl režisér.

Ve filmu Modelář, který nedávno režisér natočil, zazní i nadsázka, že bude možné usmrtit Zemana, až pojede z Hradu. „To je taková ta legrace, vlastně, jako zabijeme Zemana, až pojede z Hradu. Vybíráme na to na startovači peníze. To je takovej ten bezzubej happening, ale ten hlavní hrdina to bere vážně, takže se vážně jako ptá, kolik to stojí, ty věci,“ pravil Zelenka.

Daniela Drtinová v tu chvíli oponovala, že to může být nebezpečné, pokud by to někdo vzal vážně.

Zelenka reagoval, že by někdo mohl vzít vážně i české politiky, a to by byl problém, protože někteří politici se dnes tváří, jako že nevidí, jak je ta společnost rozdělená.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

21:55 Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

Na lidi, kteří nedodržují vládní opatření v boji proti koronaviru, apeluje na instagramu bývalá mode…