A je jasno. Tajná nahrávka prozrazuje, jak CNN podporovala Bidena a zamlčovala útoky černochů

17.04.2021 9:39

Po internetu se šíří tajně zachycená nahrávka technika americké televize CNN, kde přiznává, že se tato zpravodajská síť „snaží pomoci“ aktivistům z hnutí Black Lives Matter (BLM). Na nahrávce zazní, že se pokoušejí neinformovat o rasových útocích černochů a CNN o rasismu informuje pouze tehdy, když jsou na straně agresora běloši. Přiznává i manipulování s lidmi před zvolením Joea Bidena americkým prezidentem či v rámci koronavirových statistik. „Stačí to, abychom změnili svět... U té věci s Trumpem to fungovalo…“ zní v nahrávce pořízené během falešného rande.

A je jasno. Tajná nahrávka prozrazuje, jak CNN podporovala Bidena a zamlčovala útoky černochů
Foto: Repro Twitter
Popisek: Protest na podporu práv občanů černé pleti, Praha, 13.6.2020
reklama

Anketa

Souhlasíte s trestem stop na 10 zápasů pro fotbalistu Slavie Kúdelu za údajný rasismus?

3%
95%
hlasovalo: 16224 lidí
Nahrávka technika americké televize CNN Charlese Chestera, zveřejněná na kanálu Project Veritas, jej zachycuje, když diskutuje o tématu útoků černochů na Asiaty. Poznamenává, že se tyto „izolované případy zločinů“ špatně odrážejí na všech černošských obyvatelích.  

Posteskl si, že kvůli těmto útokům pak nelze černochy vykreslovat v úplně dobrém světle, a to i přesto, že se snaží tomu Black Lives Matter pomáhat. „Parta černochů útočila na Asiaty... Co to udělali? My se přitom snažíme BLM pomáhat… Není to dobré… Přitom to jsou (útočníci) jen jednotlivci, není to celý lid,“ posteskl si, že vůči černošským útočníkům není pohled veřejnosti takový, o který se snaží. „Optika toho není dobrá,“ zhodnotil.

Zmínil rovněž to, že CNN se vyhýbá rasovým problémům, pokud je nevyvolali běloši.

A přiznává též, že zpravodajství se vyhýbá zločinům, které běloši nespáchali. Po dotazu, zdali je normální informovat o tom, zda byl případný střelec bílé nebo černé barvy kůže, odvětil, že se informuje většinou pouze o zločinech spáchaných bílými. „Neviděl jsem nic, co by se soustředilo na barvu lidské pokožky, která není bílá,“ podotýká. „O jiných se to prostě neříká,“ shrnuje.

Na předchozí nahrávce, pořízené během schůzky přes Tinder, prostřednictvím kterého se Chester nechal zlákat na falešné rande, rovněž zmínil, že zpravodajství používalo „propagandu“, aby se domohlo zvolení Joea Bidena prezidentem. A že CNN se snaží co nejvíce ukazovat statistiky zemřelých na covid-19, jelikož „strach zvedá čísla“.

Během falešného rande Chester též přiznává, že CNN dokáže ovlivňovat lidi prostřednictví manipulace. Jako příklad jmenoval, že věci, které chtějí lidem podstrčit, například opakují dvakrát dokola. „Stačí to, abychom změnili svět... U té věci s Trumpem to fungovalo…“ říká a zamyslí se: „Jsme ti hodní, anebo ti zlí? Záleží, z jakého úhlu se na to člověk podívá…“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jestli nás napadli agenti GRU, tak je to svinstvo. Ale nevěřím tomu. Rusové nejsou nepřátelé. Hovoří někdejší partyzán Mirkovič

15:50 Jestli nás napadli agenti GRU, tak je to svinstvo. Ale nevěřím tomu. Rusové nejsou nepřátelé. Hovoří někdejší partyzán Mirkovič

Tuzemská média mi připadají, jako bychom zůstali v socialismu. Jen diktát Sovětského svazu nahradil …