A pak že chtějí zničit naši kulturu. Náměstek „Žít Brno“ Hollan se podělil o dojemný zážitek s arabským přistěhovalcem

14.02.2016 8:56

Náměstek brněnského primátora Matěj Hollan (hnutí Žít Brno) je znám svým kladným postojem k přijímání uprchlíků. Na svém facebookovém profilu se zřejmě právě proto rozepsal o drobné příhodě, která se mu přihodila, když si mezi pracovními povinnostmi zašel na falafel.

A pak že chtějí zničit naši kulturu. Náměstek „Žít Brno“ Hollan se podělil o dojemný zážitek s arabským přistěhovalcem
Foto: David Daniel
Popisek: Bývalý náměstek brněnského primátora Matěj Hollan

„Ve čtvrtek jsem neměl pro samé uprchlíky čas se ani najíst, akorát jsem si v poklusu na zasedání Brněnského kulturního parlamentu koupil politicky odvážný falafel u Araba na Starobrněnské,“ napsal na sociální síti. Když s falafelem v ruce chvátal do Reduty, za zády uslyšel dusot. Ten v něm v prvním okamžiku zřejmě vzbudil ty nejčernější obavy. „Ohlédnu se a vidím Araba, jak mě běží nikoliv zabít, jak by to dle všeho mělo být, ale předat mi stopadesátistránkové mapování kulturních a kreativních průmyslů, které jsem tam pro samou fascinaci falafelem zapomněl,“ prozradil šťastné vyústění zprvu nebezpečně vypadající situace.

O něco později pak Hollan na svůj facebookový profil připsal, o čem že to vlastně v oné Redutě šla řeč. Prý tam probíhalo druhé zasedání Brněnského kulturního parlamentu. Podle náměstka se „ohromně povedlo“. Především pak jeho druhá část, kdy u jedenácti stolů seděli lidé různých uměleckých profesí a žánrů a bavili se o tom, jaké by mělo být kulturní Brno za 10 let.

Na úvod tohoto jednání řekl, že jeho hlavním snažením v oblasti kultury bude zanechat po sobě personálně kvalitní odbor. Přiznal, že takové prohlášení vypadá poněkud zvláštně: „Vím, že to zní jako óda na byrokracii, ale ono to v politice jinak dělat nejde,“ prohlásil s tím, že kvalitní radnice se pozná podle toho, že je schopna realizovat dlouhodobé strategie. A ne podle toho, že tam pár let sedí nějaký politik. „Moje působení zde je pomíjivé. To si uvědomuji každý den,“ dodal.

Celé znění příspěvku Matěje Hollana na jeho facebookovém profilu:

Ve ctvrtek jsem nemel pro same uprchliky cas se ani najist, akorat jsem sinv poklusu na zasedani Brnenskeho kulturniho parlamentu koupil politicky odvazny falafel u Arabu na Starobrnenske. Chvatam s nim do Reduty, kdyz tu za zady slysim dusot - ohlednu se, a vidim Araba, jak me bezi nikoliv zabit, jak by to melo dle vseho byt, ale predat mi stopadesatistrankove mapovani kulturnich a kreativnich prumyslu, ktere jsem tam pro samou fascinaci falafelem zapomnel. A pak ze chteji znicit nasi kulturu!

Ve čtvrtek se konalo druhé zasedání Brněnského kulturního parlamentu v Redutě. Myslím, že se ohromně povedlo - konkrétně jeho druhá část, kde u 11 (!) stolu seděli lidé různých uměleckých profesí a žánrů a bavili se o tom, jaké by mělo být kulturní Brno za 10 let. To podrobněji shrnu, jak budeme mít sepsány závěry diskuze.Teď bych chtěl říci jinou důležitou věc - všechno, co se nám na radnici daří, je zapříčiněno tím, že tam mimo hrstky nás, politiků, sedí úředníci a zaměstnanci, kteří rozumí tomu, co dělají, a dělají to rádi!Chtěl bych poděkovat za uspořádání tohoto parlamentu jmenovitě Viktoru Pioreckému, Lucce Chlupaté, Veronice Májíčkové, Pavle Spurné a Tereze Chrástové. Udělat smysluplnou debatu pro 150 lidí a vůbec to celé zorganizovat, není žádná prkotina. Děkuju také Národnímu divadlu Brno za poskytnutí prostor.Na úvod parlamentu jsem řekl, že mým hlavním snažením v oblasti kultury bude zanechat po sobě personálně kvalitní odbor, který bude zvládat náročné úkony a témata. Vím, že to zní jako óda na byrokracii, ale ono to v politice jinak dělat nejde. Kulturní politika se nemá dělat dobře proto, že tam zrovna su já, ale proto, že je to samozřejmé. Kvalitní radnice se pozná podle kontinuální práce, podle toho, že je schopna realizovat dlouhodobé strategie, ne podle toho, že tam pár let sedí nějaký politik. Moje působení zde je pomíjivé. To si uvědomuji každý den.Tak ještě jednou díky


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kde to skončí? Zákaz červeného masa pro děti. Zelení to opravdu navrhli

20:53 Kde to skončí? Zákaz červeného masa pro děti. Zelení to opravdu navrhli

Server dánského deníku Politiken přinesl článek o plánech tamních zelených, resp. členů strany Alter…