Aňa Geislerová... Ne, to nejde napsat. To nejde. Kvůli Zemanovi

11.11.2020 10:21

Server Česká justice upozornil, že hradní kancléř Vratislav Mynář musel zaplatit pokutu za to, že svou pražskou vilu přestavoval na černo, bez patřičného povolení. Herečka Anna Geislerová Mynářovo počínání okomentovala velmi peprně. Neváhala sáhnout k vulgárnímu výrazu.

Aňa Geislerová... Ne, to nejde napsat. To nejde. Kvůli Zemanovi
Foto: Repro Facebook
Popisek: Herečka Anna Geislerová na demonstraci Milionu chvilek pro demokracii

Anketa

Bude Petr Fiala po volbách premiérem?

14%
86%
hlasovalo: 62958 lidí

prezidenta Miloše Zemana Vratislav Mynář porušil zákon. Svou pražskou vilu nechal přestavovat bez patřičných povolení. Příslušný stavení úřad rozhodl, že hradní úředník jednal v rozporu s tím, co vyžaduje legislativa a uložil mu pokutu. Stavební povolení mu však dodatečně vydal.

Když si to přečetla herečka Anna Geislerová, neudržela se a na sociální síti Facebook použila velmi hrubý výraz.

„Další z Mynářových sr*ček. Gratuluju,“ napsala doslova.

Anna Geislerová se zlobí

Za posledních pár dní je to přitom už podruhé, co byla v šoku z toho, jaké nehoráznosti si na Hradě dovolují. Alespoň podle Geislerové.

Žlučí jí hnul také tiskový odbor Hradu, který odmítl novinářům Deníku N prozradit program prezidenta republiky na pár dní dopředu. Deník N se dozvěděl, že odpověď dostane, až se hradním úředníkům, přesněji řečeno Vítu Novákovi, bude chtít a nezdálo se, že se mu bude chtít v dohledné době, neboť tvrdil, že odpovídat na otázky ohledně programu prezidenta nemá na starosti.

Redaktorka se ptala, co tedy na starosti má, načež se dozvěděla, že Novák má na starosti komunikaci témat spojených s Kanceláří prezidenta republiky. „A toto se netýká toho, to se týká prezidenta republiky. Tak děkuji za ten dotaz, a bude-li na to nějaká odpověď, tak si myslím, že ji určitě od nás obdržíte. Ode mne asi ne,“ sdělil jí. Potvrdil jen, že dotazy obdrželi, ale vyjádřil pochybnost, že se jimi někdo zabývá.

Následovala roztržka o tom, zda Deník N vydává o Hradu tzv. dezinformační zprávy. Také se Novák trefoval do dotazů, které Deník N zaslal: „Pondělní program pana prezidenta. Kde se prezident nachází. To snad ani nejsou novinářské dotazy, kde se prezident nachází. To je dotaz novinářský nebo to je nějaká legrace? Nebo já nevím.“

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Na to redaktorka reagovala, že náplní jeho práce není dotazy hodnotit, ale Novák se bránil, že zase její prací není hodnotit jeho práci. Zopakoval, že odpovídat nebude, a zda odpoví někdo jiný, slibovat nechtěl. Dodal, že se redaktorka může zeptat jeho kolegů. „Já je přímo obtěžovat nebudu a nebudu se jich ani na to ptát. Já to považuju za jako úplně redundantní záležitost,“ sdělil redaktorce. Následně redaktorka zřejmě seznala, že z Nováka více nedostane a rozloučila se.

„Aha... to asi psal Havel... nebo Kafka. Nebo to novinářka komunikuje s tím oslíkem ze Shreka. Je tohle vůbec možný? Ovčáčku, ty máš fakt dream team,“ ohodnotila roztržku Geislerová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Husák byl vnímán jako elitář z kavárny. A Dubčekovi nadávají neférově. Michal Macháček se Skálou debatovali k dvojímu výročí

17:30 Husák byl vnímán jako elitář z kavárny. A Dubčekovi nadávají neférově. Michal Macháček se Skálou debatovali k dvojímu výročí

Letos uplynulo 30 let od smrti normalizačního prezidenta Gustava Husáka a 100 let od narození Alexan…