Ani jsme to nezkusili! Covid: Babiš prý zcela selhal

05.11.2020 13:21 | Zprávy
autor: tle

Analytička Lenka Zlámalová si myslí, že jsme v boji s koronavirem jako Česká republika i Evropa selhali. Pro boj s pandemií prý užíváme středověké praktiky místo těch novodobých. Velmi dobře to měli zvládnout v jihovýchodní Asii, kde žili a žijí víceméně normálně. Hlavní ohroženou skupinu se nám nijak nepodařilo ochránit. „Vůbec se nerozjela vážná veřejná debata, koho chránit, jak ho chránit, jak bychom toho byli schopní dosáhnout,“ myslí si.

Ani jsme to nezkusili! Covid: Babiš prý zcela selhal
Foto: Repro Youtube
Popisek: Ekonomická novinářka Lenka Zlámalová

Novinářka Echo 24 Lenka Zlámalová ve videu Konzervativních novin popsala svůj názor na to, jak Česká republika bojuje s pandemií koronaviru. Samotný virus původem z Číny, který se záhy rozšířil do celého světa, je prý výzvou k soutěži civilizací. „Ukazuje se, kdo je schopný díky technologiím, organizaci, logistice se s tou nemocí naučit nějakým normálním způsobem žít, mít přitom co nejmenší ztráty na ekonomice, lidských životech a kdo naopak toho schopný není a je nucen zavírat zemi do středověkých karantén, jak je dneska moderní říkat lockdown,“ pověděla novinářka na úvod.

Prý je fascinující, že kontinentem, který pandemii téměř nezvládá a uchyluje se tedy ke středověkým praktikám, je Evropa. „Když vidíme jihovýchodní Asii, jak skutečně byli schopní precizní organizací, masivním testováním a trasováním ten virus udržet pod kontrolou, ochránit zranitelné skupiny a dnes žijí a vlastně celou dobu žili víceméně normálně, měli otevřené školy, obchody, restaurace, protože byli schopni kolem každého nakaženého vytvořit okamžitě masivní testování a chránit rizikové skupiny,“ myslí si o zemích jihovýchodní Asie žurnalistka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Eva Decroix, Ph.D., MBA, MPA byl položen dotaz

Rodiče

Dobrý den, mohu se zeptat, kdo přesně ze senátorů stojí za návrhem, aby rodič, který nemá po rozvodu dítě v péči, mohl být z důležitých rozhodnutí života dítěte vyloučen? Já nevím, podle mě to není úplně správné, i když zase někdy je mezi rodiči domluva obtížná a doplácí na to právě dítě, což také n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…