Babák si vytofil prázdnou Sněmovnu. Pak se na dálku ptal Kalouska

07.02.2013 17:04

Poslanec Michal Babák z Věcí veřejných se dnes podivoval tomu, jakou pozornost věnují poslanci, ale hlavně ministři, sněmovním interpelacím. Jak totiž bývá obvyklé, sál jak při dopoledních, tak i těch odpoledních interpelacích zel prázdnotou.

Babák si vytofil prázdnou Sněmovnu. Pak se na dálku ptal Kalouska
Foto: Michal Babák
Popisek: Sněmovna zeje prázdnotou při interpelacích
reklama

„Je to skandální, v tuto chvíli jsou tam jen tři ministři,“ reagoval pro ParlamentníListy.cz odpoledne sám Babák a vyvěsil na Facebook dokonce foto, které k tomu sám pořídil.

Téměř by se dalo spát při dnešních dopoledních, ale i odpoledních interpelacích ve sněmovně. Protože byl dnes premiér Petr Nečas na zasedání Evropské rady v Bruselu, nemohl nikdo z poslanců opozice spílat kvůli neúčasti právě jemu. Vynahradit si to tak mohli poslanci na ostatních členech vlády. Jenže to by tam museli být.

„Je to skandální, v tuto chvíli jsou tam jen tři ministři,“ reagoval pro ParlamentníListy.cz čtyři hodiny po poledni poslanec z VV Michal Babák. „Na začátku interpelací tam byl jen jeden,“ postěžoval si také Babák, který navíc na Facebooku zveřejnil foto, na němž je vidět, že když se Ivana Levá z KSČM tázala ministra školství Petra Fialy na problémy kolem speciálního školství, seděla v tu chvíli v sále z jeho pohledu jen jedna poslankyně a pak také řídící schůze Jiří Pospíšil (ODS) a druhý místopředseda sněmovny Jiří Oliva (TOP 09).

„Podle přítomných ministrů nevím, jestli Poslanecká sněmovna odpovídá vládě, či vláda Poslanecké sněmovně,“ zmínil pak krátce po pořízení snímku Babák za sněmovním pultíkem, odkud se tázal nepřítomného ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) na videoloterijní terminály.

Občan se divil: Za tohle ty darmožrouty živíme?

„Účast ministrů na dnešních interpelacích je opravdu ukázková,“ uvedl pak také Babák na Facebooku. Pro ParlamentníListy.cz ještě dodal, že je důležité, aby i lidé viděli, jak se hlavně vláda v reálu činí. Jeden z diskutujících tam také k jeho fotce ze sněmovny připsal: „Za tohle je živíme darmožrouty? Takovou práci bych chtěl taky. Jako vozíčkář bych to mohl odsedět za ně.“

Kritika neúčasti poslanců, ale hlavně ministrů, je již obehranou písničkou při každých interpelacích. Trnem v oku je pak pro některé ze zákonodárců hlavně absence premiéra Petra Nečase. Kvůli tomu si pak kupříkladu komunistka Kateřina Konečná chtěla nechat koncem loňského roku odhlasovat usnesení, aby Nečas na interpelace přijít musel.

Konečná pak dokonce po Nečasovi loni v prosinci chtěla, aby se za svou absenci ve sněmovně omluvil. „Měl byste se za toto chování stydět,“ vmetla premiérovi.

„Je to pohrdání občany této země, tedy nejen pohrdání touto sněmovnou. Budeme proto muset vaši účast zde od vás chtít usnesením,“ řekla tehdy také Konečná s tím, že premiér „nám tady ostentativně, opakovaně a bez uzardění porušuje zákony České republiky a hlavně velmi, velmi pohrdá Poslaneckou sněmovnou...“

Na to ale reagoval ministr financí Kalousek "Já vedle pana premiéra sedím a on se tady pravidelně rdí," opáčil Kalousek do sněmovního mikrofonu.

 

 

 

 

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Olga Böhmová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Datový vědec pozoruje Čechy z tepla Dubaje: Hrozné! Tady je 16 bodů, řiďte se jimi, jinak vás covid zničí

22:40 Datový vědec pozoruje Čechy z tepla Dubaje: Hrozné! Tady je 16 bodů, řiďte se jimi, jinak vás covid zničí

Nejslavnější český datový vědec Petr Ludwig opustil svůj domovský New York a na první polovinu roku …