Biatlonista Šlesingr: Já nejsem rusofob. Ale víc než polovina dopingových případů byla z této země

11. 1. 2017 18:30

Dnešním hostem Dvaceti minut Radiožurnálu byl biatlonista Michal Šlesingr. Hlavním tématem rozhovoru byla problematika dopingu, proti kterému Šlesingr aktivně bojuje.

Biatlonista Šlesingr: Já nejsem rusofob. Ale víc než polovina dopingových případů byla z této země
Foto: Alpine Pro
Popisek: Čeští biatlonoví hrdinové

Šlesingr si nemyslí, že ohledně dopingu je situace v biatlonu horší než v jiných sportech. Kdo prý jezdí mistrovství světa, nemusí být pod dopingem.

Odmítl, že by byl zaměřen proti Rusům. „Bohužel v historii byla větší polovina všech případů z jedné země, to je problém,“ naznačil, že ruští biatlonisté mívají často pozitivní dopingové nálezy.

Přiznal, že jej řada lidí osočuje z toho, že je rusofob. „Tak to vůbec není, tyto praktiky mně vadí i u jiných států. Ukrajina na tom taky není dobře,“ poznamenal.

Podle jeho názoru by postihy pro konkrétní závodníky i pro národní federace měly být takové, aby je od dopingu odradily. Zároveň přiznal, že každé zabezpečení se dá obejít. A tak je tomu i v případě dopingu.

Upozornil také, že jakmile si nějaký závodník odpyká trest, může si dělat, co chce. Není tak možné, aby někdo, u koho byl objeven doping, měl zákaz startovat na olympiádě.

Rusku se podařilo získat pořadatelství mistrovství světa v biatlonu v roce 2021 v Ťumeni. Podle Šlesingra je ale konání mistrovství v Ťumeni ohrožené. „Pořadatelství země, která nemá schválený antidopingový program, je problém,“ vysvětlil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejnoprávní redaktor rozpálil fanoušky Ester Ledecké do běla. A pokračuje v kritice i po jejím olympijském zlatu

18:11 Veřejnoprávní redaktor rozpálil fanoušky Ester Ledecké do běla. A pokračuje v kritice i po jejím olympijském zlatu

Redaktora z ČRo Miroslava Bureše stále rozčiluje to, že česká reprezentantka ve snowboardu a v alpsk…