Brutální dezinformace o Jiřím Ovčáčkovi. A lidé, kteří nenávidí Hrad, to bezmyšlenkovitě šíří dál. Je to závažné

30.05.2019 15:51

Někteří uživatelé sociální sítě Twitter šíří tvrzení, že hradní mluvčí Jiří Ovčáček nevybíravě zkritizoval zemřelého spisovatele a politického vězně Jiřího Stránského. Lidé mu kvůli tomu začali vyhrožovat fyzickou likvidací. Jenže. Ovčáček nic takového neřekl, jde o vymyšlenou zprávu.

Brutální dezinformace o Jiřím Ovčáčkovi. A lidé, kteří nenávidí Hrad, to bezmyšlenkovitě šíří dál. Je to závažné
Foto: Archiv PLTV
Popisek: Jiří Ovčáček v pořadu Horké téma
reklama

Na Twitteru se šíří dezinformace o údajném vyjádření hradního mluvčího na adresu zemřelého politického vězně Jiřího Stránského.

Uživatel Marek Vondrák, který se na svém profilu označuje za pravicového liberála, uvádí, že Jiří Ovčáček v rádiu o Stránském řekl, že odešla směšná figurka “demobloku”. Problém je v tom, že mluvčí prezidenta nic takového neřekl.

Anketa

Jste pro vypsání předčasných voleb do sněmovny?

17%
83%
hlasovalo: 27011 lidí

“Drzý Ovčáček prý řekl v rádiu, že odešla směšná figurka tzv. Demobloku, celý život klouzající po laciném antikomunismu... Já snad půjdu mu tu drzou kušnu naflákat... Hovado jedno... Je úděsné, v jakém kanálu se dnes nachází sídlo českých králů... Póvl to zvolil, my tím trpíme. Ještě prý, že je třeba nebýt k němu příliš přísný, protože se mu to poslední dobou vzhledem k vysokému věku evidentně v hlavě pletlo a nechal se zneužívat k šíření nenávisti po náměstích jako maskot. Mají na hradní žumpě vůbec nějaké dno?” napsal Vondrák.

Konkrétní zdroj svých tvrzení už na Twitteru neuvedl. A podle sdělení mluvčího Hradu ani žádný zdroj uvést nemohl, protože Ovčáček nic takového neřekl.

“Je to příklad šíření brutální dezinformace, jinými slovy, lži. Tato podvodná akce přitom splnila účel, stal jsem se terčem mnoha výhružek fyzickým napadením,” potvrdil ParlamentnímListům.cz mluvčí Miloše Zemana.

Značná část twitterových uživatelů si ovšem nezjišťovala, zda jde o pravdivé sdělení nebo dezinformaci a ihned se jala to Ovčáčkovi pořadně nandat. Výjimkou nebyly ani výhružky fyzickým napadením, což ve světle nedávného zmlácení Ladislava Jakla, který má podobné názory jako Ovčáček, působí dost výhrůžně.

Někteří uživatelé přece jen později začali po Vondrákovi žádat zdroj jeho informací. Na to však “pravicový liberál” nereagoval a místo toho do diskusního vlákna dál psal věci typu, že Ovčáček “už svou drzou hubou znectil kdekoho”.

Vyvracení dezinformace se nakonec na Twitteru ujal sám hradní mluvčí, který lidem odpovídal, že to není pravda a nic takového neřekl. “Kdo tuto lež šíří, může se radovat. Přečtěte si, jakou odpornou nenávist, včetně vyhrožování fyzickým napadením, tato lež vyvolala zde na Twitteru. Vypadá to tady jak na nějakém fašistickém srazu,” reagoval v twitterové diskusi mluvčí.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Radim Panenka
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bobošíková? Tak to je otevřené vyhlášení války, bije na poplach senátor Smoljak. Zpražila jej novinářka ze slavné rodiny

22:11 Bobošíková? Tak to je otevřené vyhlášení války, bije na poplach senátor Smoljak. Zpražila jej novinářka ze slavné rodiny

Novinářce Lucii Groene Odkolek ruply nervy nad facebookovým výlevem senátora Davida Smoljaka (STAN),…