Česko podle Chovance nabízí Maďarsku 50 policistů a až sto vojáků

08.10.2015 12:38

Česká republika nabízí Maďarsku k ostraze vnější hranice Evropské unie pět desítek policistů a až sto vojáků. Novinářům to po své dnešní ranní schůzce s kolegy ze zemí Visegrádské skupiny řekl ministr vnitra Milan Chovanec. Česko tak zřejmě rozšíří svou původní výpomoc 25 vojáky s technikou, kterou v pondělí schválila vláda v souvislosti s uprchlickou krizí.

Česko podle Chovance nabízí Maďarsku 50 policistů a až sto vojáků
Foto: red
Popisek: Ministr vnitra Milan Chovanec
reklama

„To je konkrétní nabídka z naší strany,“ podotkl Chovanec s tím, že předpokládá také konkrétní slovenský příspěvek. „Poláci říkají, že to zvažují a nejsou dnes schopni garantovat počet, který by dali,“ uvedl ministr.

Pro Prahu je podle něj důležité, aby iniciativa byla právě společnou akcí celé Visegrádské skupiny, tedy ČR, Slovenska, Polska i Maďarska. „Ale nebráníme se tomu, že pokud by to tak nebylo, tak naši nabídku nebudeme brát zpátky,“ dodal Chovanec.

Zamýšlené rozšíření české pomoci Budapešti avizoval už v úterý premiér Bohuslav Sobotka po své návštěvě armádního generálního štábu. Uvedl tehdy, že ČR ve druhé fázi pomoci pošle více vojáků i policistů než oněch vládou schválených 25. Vojáci s pěti nákladními vozy, vrtnou soustavou na budování plotu a polními kuchyněmi by v zemi měli působit od poloviny října do poloviny prosince.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jáma pekel si přišla pro Věru Jourovou. „Netlačte Facebook, aby mazal,“ chce Dan Vávra. Babišova eurokomisařka se bránila

9:06 Jáma pekel si přišla pro Věru Jourovou. „Netlačte Facebook, aby mazal,“ chce Dan Vávra. Babišova eurokomisařka se bránila

Herní vývojář, glosátor a nyní i bojovník proti cenzuře Daniel Vávra se střetl s eurokomisařkou Věro…