De*ilové, nikdo vás nezval, bránili lidé Babiše. Ten vyprávěl o komicích ve vládě

02.08.2022 22:03 | Reportáž
autor: David Hora

Tentokrát na jih Čech vyrazil se svým karavanem bývalý premiér Andrej Babiš. Na náměstí v Jindřichově Hradci na něj čekaly desítky lidí. „Fandíme mu, chceme ho zpátky za premiéra,“ zaznělo například. „Hlavně zdravíčko,“ popřála mu žena, která jako dítě zažila ještě Masaryka. Nechyběli ale ani expremiérovi odpůrci. „Babiše do koše, Babiše za mříže, hanba Babišovi!“ ozývaly se výkřiky. Vedle Andreje Babiše promluvil i bývalý ministr Karel Havlíček.

De*ilové, nikdo vás nezval, bránili lidé Babiše. Ten vyprávěl o komicích ve vládě
Foto: David Hora
Popisek: Na setkání s bývalým premiérem

„Čekáme na pana Babiše. Ještě jsme ho na vlastní oči neviděli a jsme zvědaví, co řekne k současné situaci. Teď tady s paní vedle mne mluvíme o zdražování, kam až to může vést a jaká bude zima. Protože spousta starších lidí si na stará kolena pořídila plynové topení i kvůli ovzduší, a na to se teď nedbá,“ prozradila Květuše Šotová z Jindřichova Hradce, jež byla mezi těmi, kteří na expremiéra čekali na lavičkách kolem náměstí.

„Chtěl bych mu popřát, aby uspěl,“ dodal její manžel Ivan. A upřesnil: „Ne v prezidentských volbách, ale chtěl bych, aby byl znovu předsedou vlády,“ vysvětlil, v čemž s ním souhlasila i jeho manželka.

Manželé Šotovi čekali, až přijede bývalý premiér. Foto: David Hora

Babiše do koše! Hanba. A cedule s nápisy…

„Jaká byla cesta, estébáku?“ ozval se výkřik od jednoho z expremiérových odpůrců, když Andrej Babiš vystupoval ze svého karavanu. „Táhni,“ zněla odpověď Babišových příznivců. Skupinka odpůrců se ale nenechala odradit a vytrvale dělala co největší rámus po celou dobu, co premiér mluvil, podepisoval se a fotil se svými fanoušky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…