Demence, debilita, k*kotiny. Piráti a jejich kámoši se řežou mezi sebou. I Kocábová přiložila

10.02.2020 7:34 | Zprávy
autor: kas

Slova kandidáta do Senátu Tomáše Tožičky, který na Twitteru označil Josifa Visarionoviče Stalina za masového vraha amatéra v porovnání se zločiny kapitalismu, už mají reakci. Matěj Hollan z Žít Brno řekl, že by raději v radě ČT viděl 10 ekonomek Lipovských než jednoho Tožičku v Senátu. A začala létat obvinění, že dotyčného odsoudil neprávem za pár výroků. „Jeho názory ani nevybočují z mainstreamu západní levice“ozvalo se. Také padla slova o demenci, debilitě a kokotinách.

Demence, debilita, k*kotiny. Piráti a jejich kámoši se řežou mezi sebou. I Kocábová přiložila
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Pirátů Ivan Bartoš

Jak jsme již informovali, Piráti už mají vybraného svého kandidáta do voleb, ve kterých se bude obsazovat senátorský post po Jaroslavu Kuberovi. Je jím Tomáš Tožička. Novinář, bývalý člen Strany zelených a také manžel novinářky Saši Uhlové a zeť dosluhující ombudsmanky Anny Šabatové.

Tožička v poslední době vzbudil poprask svými výroky srovnávajícími kapitalismus a stalinismus v počtu obětí. „Kapitalismus a pravicová politika jsou prostě zločiny proti lidskosti. Ještě že se můžou vymlouvat na Stalina, který byl ovšem proti nim jen masový vrah amatér,“ pravil Tožička v diskuzi na Twitteru.

Svůj příspěvek následně smazal a vysvětlil Novinkám.cz: „Jestli chceme soudit režimy v minulosti, tak musíme soudit i ty v současnosti. Když se podíváme na to, co dělala Východoindická společnost v Indii, tak je to srovnatelné s tím, co se dělo v SSSR. Musíme k tomu historicky přistupovat objektivně,“ řekl Tožička a dodal, že kolonialismus podle něj zabil víc lidí než Stalin nebo Hitler. Že by prosazoval stalinismus odmítl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…