Díky, Done Andy. Ódéesák „Don Pablo“ Blažek bavil sněmovnu

23.10.2018 21:40 | Zprávy
autor: sla

Ve sněmovním sále v úterý chvíli panovalo veselo. O odlehčenou atmosféru se při schvalování pořadu schůze postaral exministr spravedlnosti Pavel Blažek z ODS. Utahoval si z přezdívky „Don Pablo“, kterou mu vymysleli jeho odpůrci kvůli vlivu v brněnské politice. „Nezemřu jako nějaký obyčejný Blažek. Hřbitovy jsou plné Blažků,“ bavil kolegy Blažek a pak recitoval, co chce mít jednou na hrobě.

Díky, Done Andy. Ódéesák „Don Pablo“ Blažek bavil sněmovnu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Blažek

„Zde leží Don Pablo, hříšné tělo jeho zvadlo. Květin prost můj hrobeček, jen Andrej poslal věneček. Klidný spánek mi tím přál. Gracias Done Andy, hned jsem pookřál,“ pronesl procítěně Blažek s tím, že se nechal inspirovat prezidentem republiky, který nedávno novinářům řekl, co chce mít jednou na hrobě.  Andy a Andrej jsou přezdívky pro šéfa hnutí ANO Andreje Babiše.

Blažek se s poslanci také podělil o historku, jak vznikla tato přezdívka „Don Pablo“. Vymyslel ji podle něj Svatopluk Bartík z hnutí Žít Brno. „Myslím, že geniálně a pohotově vymyslel tuhle přiléhavou přezdívku. Tak se s tím musím naučit žít,“ řekl občanský demokrat a dodal, že podle šéfredaktora Lidových novin je jediným žijícím Don Pablem právě exministr.

„Když už jsem Don Pablo, tak prosím příště pana předsedajícího, aby si nechal oslovení poslanec Blažek, ale aby rovnou říkal Don Pablo. Ono je to lepší, Blažků je strašně moc,“ prohlásil v nadsázce exministr spravedlnosti a rozesmál tak nejednoho poslance. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…