Diplomacie stranou. Obama se v americké televizi odvázal a těžce šlapal po Putinovi

09.10.2015 15:56

Prezident Obama se dnes v diskuzním pořadu 60 minut vyjádřil k vojenské misi ruského prezidenta Putina v Sýrii. Úryvek jeho rozhovoru se Stevem Kroftem vysílala i televize CBS. V něm se Obama dotkl i posledního „konfliktu“ mezi USA a Ruskem, tedy Ukrajiny.

Diplomacie stranou. Obama se v americké televizi odvázal a těžce šlapal po Putinovi
Foto: repro youtube, tan
Popisek: 44. prezident Spojených států amerických Barack Obama

„Vojenská mise prezidenta Vladimira Putina v Sýrii je znakem ruské slabosti, ne jeho vůdcovství," řekl prezident Obama, podle kterého je Asad jediným ruským spojencem v celém regionu.

„Když jsme spolu mluvili před rokem, probíhalo nějaké chřestění zbraněmi mezi USA a Ruskem na ukrajinských hranicích. Nyní něco takového probíhá v Sýrii. Vy jste před rokem řekl, že USA – Amerika vede. My jsme tím nepostradatelným národem. Pan Putin se tváří, že chce převzít vedení,“ říká Steve Kroft, moderátor pořadu a připomíná, že Putin má jednotky v Sýrii a „poprvé od druhé světové války operuje na Blízkém východě“.

„To je vedení Steve? Dovol mi se tě zeptat. Když jsem nastoupil do úřadu – Ukrajině vládl zkorumpovaný vůdce, který byl poskokem pana Putina,“ odpovídá Obama a Kroft mu přitakává.

„Sýrie byla jediným ruským spojencem v regionu. A dnes, místo toho, aby se byl schopný spolehnout na jejich podporu a udržovat svoje vojenské základny, které tam již dlouhou dobu má, musí pan Putin poslat svoje vlastní jednotky, vlastní armádu, jen aby stěží udržel svého jediného spojence,“ vysvětluje Obama

„A na Ukrajině,“ spustí americký prezident a Kroft ho přeruší „Vyzývá vás k boji o vedení, pane prezidente. Výzývá vás k boji o vedení.“

„Dobře – Steve, musím ti říct, pokud si myslíš, že zruinovat svoji ekonomiku a vyslat jednotky, aby pomohly tvému jedinému spojenci, je vedení, tak máme asi rozdílné definice vedení,“ odpověděl Obama.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

TAJNÉ FOTO ze sledovačky stíhaného muže. Neuvěříte, která politička vystoupila z jeho auta. Tento materiál otřese nejen Prahou

14:20 TAJNÉ FOTO ze sledovačky stíhaného muže. Neuvěříte, která politička vystoupila z jeho auta. Tento materiál otřese nejen Prahou

AKTUALIZOVÁNO O VYJÁDŘENÍ MICHAELY KRAUSOVÉ (16:08) V průběhu několika minulých týdnů se v médií…