Erdogan uzemnil Zaorálka strašlivou větou. A ten mu slíbil...

14.12.2016 13:38

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) se domnívá, že evropské státy by měly více spolupracovat s Tureckem v boji proti terorismu. Uvedl to dnes v Senátu, a to poté, co se právě z návštěvy Turecka vrátil. Píše o tom server iDNES.cz.

Erdogan uzemnil Zaorálka strašlivou větou. A ten mu slíbil...
Foto: repro TV Prima, tan
Popisek: Lubomír Zaorálek (ČSSD) v Partii TV Prima

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan Zaorálkovi podle všeho mimo jiné řekl i toto: „Až to u vás začne explodovat, tak bude pozdě,“ uvedl Zaorálek. Podle jeho slov má Erdogan pocit, že je situace podceňována. „Že i informace, které turecké služby předávají nám, tak s nimi nezacházíme dostatečně jako se závažnými,“ popsal Zaorálek.

Zaorálek prý v Turecku svůj zájem o spolupráci a o sdílení informací garantoval. „Protože, jak jsem slyšel v Turecku opakovaně, ty teroristické sítě fungují po celé Evropě. Představa, že někdo je teroristou v jedné zemi, a ve druhé ne, je podle nich absurdní,“ uvedl ministr zahraničí, který si prý nedovede představit, že bychom s Turky přestali spolupracovat.

Závěrem svého vystoupení v Senátu se Zaorálek vyjádřil také k nadcházejícímu summitu Evropské unie, v němž Česko opět odmítne automatický mechanismus pro přerozdělování uprchlíků mezi jednotlivé státy. Závěrem Evropské rady prý také zazní, že základem je přísná kontrola hranic Evropské unie, měl by mimo jiné být zaveden elektronický systém evidence pro ty, kteří nemají víza. 

Původní text ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Další privatizace? Okamura vytáhl, co prý chystá SPOLU. Pekarová s Maláčovou se hodinu „vraždily“, aneb kdyby pohled zabíjel

12:51 Další privatizace? Okamura vytáhl, co prý chystá SPOLU. Pekarová s Maláčovou se hodinu „vraždily“, aneb kdyby pohled zabíjel

Vy strašíte! Vy lžete! ODS chce krást! Politika SPD v praxi? Tak se podívejte! Paní poslankyně, mě u…