FOTO+VIDEO To je legrace. Někdo udělal blbce ze členů Strany zelených. Ti naříkají a věc pokračuje

12.11.2018 14:24

Strana zelených na Praze 3 má problém. Není to globální oteplování ani kácení deštných pralesů. Jsou to plakáty, berousky a letáky, které reprezentují „zelená“ hesla, ovšem Strana zelených si je neobjednala, a obsahují slogany, pod které by se obyčejný občan Prahy 3 asi nepodepsal. Na Facebooku vznikla skupina, která si ze Strany zelených utahuje a zveřejnila video z vyvěšování. Tvrdí, že Zelení mají ve svých řadách „krtka“. Zastupitel za Zelené si myslí, že kampaň má narušit jednání o koalici na Praze 3. Informoval o tom iDnes.

FOTO+VIDEO To je legrace. Někdo udělal blbce ze členů Strany zelených. Ti naříkají a věc pokračuje
Foto: Facebook strany Zelených
Popisek: Plakát, který si zelení neobjednali

O co se jedná? Podle informací iDnes, získaných od dotčených Zelených, skupina brigádníků včera a dnes rozvěšovala plakáty, věšela berousky a za stěrače zastrkávala letáky, jejichž znění je možné vidět na obrázcích, které Strana zelených sdílela na Facebooku. Hesla jako „Tady bydlet nebudeš“, „Svého bezdomovce podpoříš“ či „Víc než třicítkou nepojedeš“ jsou podle Zelených součástí dezinformační kampaně.

Ondřej Rut z místních Zelených se k věci vyjádřil na Facebooku. „NE, TOTO OPRAVDU NENÍ NAŠE KAMPAŇ,“ píše emotivně. „V noci na dnešek zahájila neznámá skupina dezinformační kampaň proti Zeleným. Prahu 3 zaplavily letáky, plakáty na lampách a velkoformátové bannery s manipulativními a lživými texty. Sololitové reklamy (berousky) na lampy instalovala najmutá skupina lidí s pomocí dodávky, policie několik pachatelů v noci zastavila. Kampaň je vytvořená tak, aby vypadala, že jejím autorem je sama Strana zelených, a jejím cílem je zmást veřejnost. Důrazně se proti této kampani ohrazujeme. Jejím autorem nejsou Zelení. Cílem kampaně je pravděpodobně narušit úspěšné jednání o vytvoření nové koalice s TOP/STAN a Piráty. Je nám velmi líto, že se veřejnost stává nedobrovolným svědkem nečistého politického boje i po volbách. Nechceme spekulovat, kdo za kampaní stojí, ale je zřejmé, že má velkou motivaci k tomu, aby se Zelení do vedení žižkovské radnice nedostali. Děkujeme za podporu, kterou nám vyjadřujete,“ sdělil zastupitel Prahy 3.

Anketa

Dostane se při příštích sněmovních volbách ČSSD do Poslanecké sněmovny?

11%
89%
hlasovalo: 5954 lidí
Podle toho, co sdělil iDnes, brigádníci bez stranické příslušnosti nevěděli, co vyvěšují. Michal Veselý, který prý jejich služby poptával, je falešné jméno. Členové Strany zelených údajně již v noci materiály strhávali.