František Laudát se těší, až lid odvalí Zemana s Babišem

17.07.2019 22:25

Bývalý poslanec za TOP 09 František Laudát se domnívá, že prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš jsou velkými balvany, které však dříve nebo později odvalíme z cesty. „Není otázkou jestli, ale kdy,“ míní.

František Laudát se těší, až lid odvalí Zemana s Babišem
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát
reklama

„Bezmála šest desítek lidí mně na Hradčanském náměstí věnovalo několik chvilek, aby slyšeli, že je dobré, že se stále větší část společnosti probouzí a dává najevo nespokojenost se současnou politickou situací,“ poznamenal úvodem svého facebookového komentáře Laudát.

„Jestliže stále větší část společnosti říká, co nechce, měla by přemýšlet a říkat, co chce, aby oslovila část těch, které nechává současná situace klidnými, nebo jsou stoupenci vládního establišmentu a prezidenta Zemana,“ dodal Laudát. Podle jeho slov nestačí jen volat po svobodě, demokracii, po Havlově odkazu, je třeba toto volání naplnit konkrétním obsahem.

Anketa

Dali byste dětem stávkujícím proti klimatu „přes držku“, jak proponuje předseda Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák?

95%
5%
hlasovalo: 12075 lidí

„Naše společnost je stále více v zajetí demagogie. Demagogie je definována jako slovní projev, který slibuje stabilitu a prosperitu. Pro demagogy je typické rozdělení na MY (členové klubu) a ONI (nečlenové klubu). Demagogové rádi rozhodují bez diskuze binárním systémem ANO–NE tj. KONTROLA/CHAOS, DOMINANCE/SUBMISIVITA, ODMĚNA/TREST. Jelikož se u demagogů spojuje VÍRA a MYŠLENÍ v jeden celek, není v takovém systému místo pro kritické myšlení. Demagogie se velmi často odvolává na tradiční způsob chování a jednání, tedy na tradiční hodnoty. Poznáváte v těchto větách Zemana, Babiše, Klause mladšího?“ zeptal se dále exposlanec topky.

„V tuto chvíli je česká společnost vedena k systému, který nejen současnou generaci, ale zejména naše následovníky, naše děti, posílá do sféry nekonkurenceschopnosti vůči vyspělému světu a do neschopnosti adekvátně reagovat na výzvy současné a budoucí,“ zmínil a dle jeho slov následoval výčet aktuální situace v řadě oblastí od vědy a školství po právo, obranu a bezpečnost. „Zeman a Babiš jsou velké balvany, které dříve či později odvalíme z cesty. Není otázkou jestli, ale kdy. My už dnes ale musíme říkat a dávat naději, co bude poté,“ uzavřel.

Ing. František Laudát

  • Předseda Klubu angažovaných nestraníků (KAN)

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Strašně zlý. To musí být fake!“ FOTO, které vystavila ODS na sociální síti, pobouřila veřejnost

21:35 „Strašně zlý. To musí být fake!“ FOTO, které vystavila ODS na sociální síti, pobouřila veřejnost

ODS se v tomto týdnu finálně dohodla na spojení s KDU-ČSL a TOP 09 do příštích parlamentních voleb. …