Gazdík shodil pirátský „bonz“

9. 6. 2020 14:13

Poslanec Petr Gazdík (STAN) potvrdil, že hnutí Starostové a nezávislí se nepřidá k Pirátské straně, která si chce v Bruselu stěžovat na výsledek volby do Rady České televize. „Výsledek volby se mi nelíbí, ale členové Rady ČT byli zvoleni demokraticky,“ prohlásil Gazdík. Zároveň se staví kriticky i k návrhu ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) na snížení platů poslanců a senátorů. Podle Gazdíka je to populistické gesto, ke kterému není důvod.

Gazdík shodil pirátský „bonz“
Foto: Daniela Černá
Popisek: Radní Zlínského kraje, poslanec Petr Gazdík (vpravo)
reklama

Gazdík na ParlamentníchListech.cz vyloučil možnost, že by se hnutí STAN připojilo k Pirátům, kteří si chtějí stěžovat v Bruselu na výsledek volby do Rady ČT. „Nepřidáme se. Výsledek volby se mi nelíbí, ale členové Rady ČT byli zvoleni demokraticky většinou poslanců zcela v souladu se zákonem. Tady bychom si všichni měli uvědomit, jak důležité je naše rozhodnutí při volbách do Sněmovny – co všechno to může ovlivnit. Třeba právě i fungování dozoru nad veřejnoprávními médii,“ napsal Gazdík.

Anketa

Měl by být odvolán radní ČT Zdeněk Šarapatka?

97%
3%
hlasovalo: 9869 lidí

Nedávno byli do Rady ČT zvoleni tři noví členové, např. Luboš Xaver Veselý a Hana Lipovská. Podle opozice tím může být narušena nezávislost České televize. Pirátský europoslanec Marcel Kolaja proto chystá podnět na eurokomisařku Věru Jourovou (za ANO), která má sledování nezávislosti veřejnoprávních médií v Bruselu na starosti.

Gazdík také přidal svůj pohled na návrh ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD), podle nějž by se měly poslancům, senátorům a ministrům snížit platy a do budoucna se odvíjet od minimální mzdy. „Plat poslanců, senátorů nebo i ministrů je navázán na to, jak je na tom česká ekonomika – když je hůř, klesají i platy. Nevidím proto moc důvodů k tomuto kroku,“ napsal Gazdík, s tím, že jde o populistický krok.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jma
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Katastrofa! Děti nesmí pobíhat! opakoval Flegr. Šmucler nevydržel. A dohra

8:12 Katastrofa! Děti nesmí pobíhat! opakoval Flegr. Šmucler nevydržel. A dohra

Do 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima News byli pozváni jak šéf stomatologické komory Roman Šmucler, …