Hamáček: Amnestie? Bude lepší, když tam zůstanou. A info, co přijde o Velikonocích

27.03.2020 21:20

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se v Událostech na ČT24 vyjádřil mimo jiné k možné amnestii, o níž se v souvislosti s koronavirovou pandemií hovoří. On sám k tomu nevidí důvod.

Hamáček: Amnestie? Bude lepší, když tam zůstanou. A info, co přijde o Velikonocích
Foto: reprofoto: ČT24
Popisek: Jan Hamáček na tiskové konferenci.
reklama

Anketa

Vadí vám vládní nařízení, ať lidé během karantény nejezdí na chaty a chalupy?

9%
91%
hlasovalo: 25816 lidí
„Myslím si, že bude dobře, když vězni zůstanou tam, kde jsou,“ poznamenal Hamáček. „Jsem přesvědčen, že těch rizik je více než možných pozitiv, a nechal bych to, jak to je,“ odmítl tu úvahu Hamáček. 

Pak hovořil o nadcházejícím víkendu, který bude v pořadí druhý při zákazu volného pohybu osob. Dál platí doporučení nejezdit na chaty, a zároveň je informace, že by to mohl být teplý a slunečný víkend. „Policie má jasné pokyny, co má dělat. Naši policisté jsou zkušení a jsou schopní vyhodnotit na místě nebezpečnost toho chování, to znamená, že stále platí to, že se budeme snažit nejprve vysvětlovat a řešit to domluvou, ale pokud to nepůjde, pokud to bude opravdu něco, co je flagrantním porušením těch nařízení, dokážu si představit, pokud se bude někdo shlukovat v parku a na předzahrádkách a popíjet pivo, tak nastoupí pokuty,“ podotkl Hamáček.

„Velikonoce budou jiné, ale pokud se něco zásadního neobjeví, pokud se ta křivka nezhoupne do nějakých horších scénářů, tak já bych už nijak ta omezení neupravoval, nezpřísňoval, a počkal bych na to, jak zafungují. Zatím stále to vypadá, že fungují, že ta křivka se zplošťuje, jakkoliv teď poslední dva dny to trošku vyskočilo, ale pořád je Česká republika na tom z hlediska průběhu té epidemie lépe než Itálie nebo Španělsko,“ řekl.

„Z mého pohledu se ukazuje, že ta opatření mají smysl, ale budou mít smysl jedině v situaci, kdy je lidé budou dodržovat i nadále,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Nemůžeme se dostat do médií,” řekl Kalousek. A toto následovalo. Došlo na ČT

7:43 ,,Nemůžeme se dostat do médií,” řekl Kalousek. A toto následovalo. Došlo na ČT

TOP 09 se těžko dostává do médií a nemá v tom směru možnosti jako premiér Babiš, myslí si předseda p…