Hermanovi došli svědci. Ani jeden ze jmenovaných nepotvrdil, že by Zeman ministrovi vyhrožoval

24.10.2016 17:31 | Zprávy

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) na sociálních sítích rozšířil své ranní prohlášení k setkání na slovenské ambasádě, kde měl údajně podle tvrzení Hermana prezident vyhrožovat. Tuto verzi odmítl i další svědek, slovenský velvyslanec v Česku Peter Weiss.

Hermanovi došli svědci. Ani jeden ze jmenovaných nepotvrdil, že by Zeman ministrovi vyhrožoval
Foto: Archiv KPR
Popisek: Prezident Zeman po boku slovenského velvyslance na recepci. Za nimi ministři Dan Ťok a Jan Mládek

Hned v pondělí ráno si štáb DVTV počkal před Úřadem vlády na ministra Jana Mládka, aby se ho zeptal, zda slyšel výhrůžky prezidenta Zemana vůči Danielu Hermanovi, jak sám ministr kultury tvrdil. Ministr Mládek to odmítl s tím, že nic neslyšel. Stejně se ještě dopoledne vyjádřil i druhý svědek, ministr dopravy Dan Ťok, který také nic neslyšel.

Během odpoledne Jan Mládek své stručné ranní vyjádření rozšířil na sociálních sítích. „Na oslavě státního svátku Slovenské republiky 8. září 2016 jsem po oficiální části seděl u stolu s prezidentem republiky, kolegou ministrem dopravy Danem Ťokem a ministrem kultury Danielem Hermanem, slovenským velvyslancem Peterem Weissem a mluvčím prezidenta,“ uvádí Mládek a zároveň vyvrací jedno z prohlášení Hermana, že Ovčáček tam vůbec nebyl.

„Mohu potvrdit, že prezident republiky s kolegou Hermanem hovořil a vypadalo to na velmi přátelský rozhovor. Jejich debatu jsem sledoval jen částečně, neboť k panu prezidentovi přicházeli i další návštěvníci recepce a zdravili se s ním. Prezident mluvil střídavě s námi všemi a dialog zčásti vedl i s ministrem kultury. Protože svou pozornost jsem věnoval i slovenskému ambasadorovi, nemohu potvrdit, ani zcela vyloučit, že se jejich hovor týkal vyznamenání pro Jiřího Bradyho. Jeho jméno jsem v této souvislosti zaznamenal až díky současné medializaci a osobně mám za to, že za svůj silný životní příběh oběti holocaustu si státní vyznamenání zaslouží,“ napsal ministr průmyslu a obchodu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Se*u na to!“ Lidé se bouří proti registraci k ČT a ČRo

19:45 „Se*u na to!“ Lidé se bouří proti registraci k ČT a ČRo

V pondělí si lidé stěžovali na kolabující webovou stránku České televize a rozhlasu při povinné regi…