Hlasy pro zemřelé kandidáty na krajské zastupitele připadnou jejich straně

25.07.2012 18:41 | Zprávy
autor: nem

Pokud by některý z kandidátů na krajské zastupitele během volebního období zemřel, hlasy pro něj by získala jeho strana. Hovoří tak informace o říjnových krajských a senátních volbách, které umístilo ministerstvo vnitra na své webové stránky.

Hlasy pro zemřelé kandidáty na krajské zastupitele připadnou jejich straně
Foto: Archiv
Popisek: Volební místnost

Zákon se totiž podrobným postupem u krajských voleb nezabývá, na rozdíl od voleb senátních. V jejich případě stanovuje, že pokud dojde k úmrtí jednoho ze dvou nejúspěšnějších kandidátů z prvního kola, finále se musí odložit o týden a na místo zesnulého kandidáta nastoupí ten, kdo se v prvním kole umístil na třetí pozici.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Ing. Eva Fialová byl položen dotaz

Dostupné bydlení

V zákonech se nevyznám a je podle mě jedno, jestli je rozdíl mezi zákonem o podpoře bydlení a dostupným bydlením. Za hlavní považuji problém s nedostupným bydlení vyřešit a to je i můj dotaz. Co přesně proto uděláte? Kdy bude bydlení dostupné pro většinu lidí a ne naopak jako je tomu teď?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Pořád je tam Benda.“ Kupka v Budějovicích schytal nečekanou otázku

15:25 „Pořád je tam Benda.“ Kupka v Budějovicích schytal nečekanou otázku

„Dcera se zlobí, že je tam pořád ten Benda,“ zaznělo mimo jiné z publika na českobudějovické besedě …