Horáček nevyjadřuje žádné své názory. Není tu silná osobnost, která by mohla Zemana porazit, rozjel se Ovčáček

9. 12. 2016 10:30

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček o sobě dává znovu vědět. Tvrdě odsuzuje kompromitující video s Jindřichem Forejtem, které označuje za „špínu“. Ještě dnes je ale nadšen z vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách. „Je to člověk, který není politicky korektní, a je to člověk, který dokázal zvítězit nad mediální většinou,“ pochvaluje si mluvčí Miloše Zemana, který prý také musí čelit velkému tlaku médií.

Horáček nevyjadřuje žádné své názory. Není tu silná osobnost, která by mohla Zemana porazit, rozjel se Ovčáček
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Ovčáček
reklama

V rozhovoru pro server TN.cz prozradil Ovčáček, že vždy měl s Jindřichem Forejtem vysoce korektní a přátelské vztahy a Forejta považuje za bytostného profesionála a nikdy se mu nezdálo, že by byl v práci pod vlivem drog.

Ani trochu se mu ale nelíbilo ono kompromitující video, na kterém měl Forejt údajně užívat drogy. „Je to špína. My jsme v roce 1989 demonstrovali za to, aby v této zemi byla svoboda a demokracie, aby skončilo tajné sledování, špiclování, nahrávání. A tohle mi připomíná estébácké metody,“ rozohnil se Ovčáček. Já jsem to video neviděl, ani ho nechci vidět a myslím, že by ho slušný člověk neměl sledovat,“ doplnil mluvčí prezidenta.

Chyby dělá každý. I já

Sám prý rozhodně neví o ničem, čím by kdokoli mohl vydírat jeho samotného. K situaci Jindřicha Forejta se však nechtěl blíže vyjadřovat. Připomněl pouze, že prezident Miloš Zeman Forejtovi poděkoval za práci, kterou na Hradě odváděl. Pravda, nikdo není bez chyby a některých se jistě dopustil i pan Forejt, ale Ovčáček znovu připomněl, že odcházející hradní protokolář opouští Hrad na vlastní žádost a odvolává se na zdravotní důvody.

Chyby prý dělá i sám Ovčáček. Na jedné z cest po krajích zapomněl panu prezidentovi vytisknout tři strany monitoringu tisku. Za toto pochybení jsem se omluvil,“ prozradil.

Další věc ovšem je, že prezident podle Ovčáčka čelí soustavné kampani, která zesiluje vždy na podzim a postupuje přes 28. říjen až k 17. listopadu, kdy většinou vrcholí. „Proti panu prezidentovi je vedena soustavná kampaň. Ten mediální svět je velmi vyhraněn proti panu prezidentovi,“ vyjádřil svůj názor mluvčí.

Miloš Zeman nedávno hovořil s nově zvoleným Donaldem Trumpem a prý doufá, že se podaří vylepšit česko-americké vztahy, které teď údajně nejsou ideální. „Současný velvyslanec USA se vměšuje do vnitřních záležitostí České republiky,“ zaznělo z úst Jiřího Ovčáčka na adresu Andrewa Schapira.

Hradní mluvčí prý zvolení Donalda Trumpa 45. prezidentem USA přivítal. „Měl jsem z toho obrovskou radost. Je to člověk, který není politicky korektní, a je to člověk, který dokázal zvítězit nad mediální většinou,“ pochvaloval si Ovčáček. Podobného úspěchu by mohl dosáhnout i prezident Zeman, pokud bude v roce 2018 znovu kandidovat. Na české politické scéně nevidí jinou silnou osobnost, která by mohla Miloše Zemana porazit. Kupříkladu textař a antropolog Michal Horáček podle Ovčáčka prakticky nevyjadřuje žádné své názory.

Nevadí mi ostré dotazy

Ve druhé polovině rozhovoru odpověděl na další sadu dotazů. „Nevadí mi ostré dotazy, sem s nimi,“ prohlásil Ovčáček. Odmítal však odpovědět na jakékoli otázky, které by se týkaly jeho soukromí, protože chce chránit své nejbližší. Prozradil pouze, že ve chvílích volna rád čte, kupříkladu detektivky Agathy Christie.

Takřka do nebes vychválil prezidenta Miloše Zemana. „Mám skvělého šéfa. Úžasně se mi s panem prezidentem spolupracuje, my spolu hodně diskutujeme a má vyjádření jsou vždy předem konzultována. Nedokážu si představit, že bych pracoval pro jiného prezidenta, ani pro jakéhokoli jiného politika,“ konstatoval Ovčáček.

Lidové noviny nedávno přinesly dvě strany Ovčáčkových vyjádření ze sociální sítě Twitter. „Pan prezident si je pročetl a neměl výhrady k jedinému z nich,“ oznámil mluvčí. 

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Za odvedenou práci ocenil ministra financí Andreje Babiše (ANO). K osobě premiéra Bohuslava Sobotky se příliš nechtěl vyjadřovat. V obecné rovině však poznamenal, že nemá rád váhavé politiky.

Dotkl se také otázky zdraví Miloše Zemana. „Pan prezident výrazně upravil svou životosprávu, zlepšila se mu cukrovka a také zhubl,“ řekl Ovčáček.

Nakonec popřál všem českým občanům klidné Vánoce a šťastný vstup do roku 2017.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Uskromněte se, Češi! Buďte jako Greta, nejezte maso. Jinak budete trestáni, říká ekolog

10:56 Uskromněte se, Češi! Buďte jako Greta, nejezte maso. Jinak budete trestáni, říká ekolog

Ekolog a biolog Petr Blahut se domnívá, že naše společnost dramaticky ničí Zemi. Jako příklad správn…