Insolvenční mafie deptá podnikatele. Uznávaný podnikatel Juříček kvůli tomu chce do ciziny

20.05.2015 19:58

Významný podnikatel Pavel Juříček, jenž se v roce 2006 stal podnikatelem roku, hodlá své sídlo přesunout do Nizozemska. Proč? Kvůli insolvenční mafii, která v Česku působí. Její obětí se mohou stát i bohatí podnikatelé, pokud se na patřičném komplotu podílejí i soudci, kteří jsou ochotni přistupovat na neexistující pohledávky. Z jeho úst také padlo, že v ČR možná vládnou spíše soudci než vláda.

Insolvenční mafie deptá podnikatele. Uznávaný podnikatel Juříček kvůli tomu chce do ciziny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dělnice v továrně, ilustrační foto

„Já jsem se tu narodil, podnikám tu 21 let, ale ještě před třemi roky jsem netušil, co se tady děje, co dělá insolvenční mafie. I BIS píše, že se v rámci některých krajských soudů zformulovaly klientské skupiny, které manipulovaly insolvenčními řízeními,“ udeřil hned na úvod Juříček. Právě proto mluví o mafii, se kterou ministr spravedlnosti za ANO Robert Pelikán mnoho nedělá.

Někdo si vymyslí neexistující pohledávku a máte problém

Podnikatel sám tlaku insolvenční mafie čelil. Koupil jednu firmu, dorovnal její dluhy, jenže se ukázalo, že existují kostlivci ve skříni, a nakonec se ocitla v insolvenci, přičemž insolvenční správce a soudce zapůsobili podle Juříčka v komplotu. Diváci by ale měli vědět, že dnes máme asi 100 případů šikany prostřednictvím insolvenčních návrhů. Roli v ní hrají ve skutečnosti neexistující pohledávky věřitelů.

Podnikatelé po Pelikánovi chtěli, aby se insolvenční řízení schválilo na jeden rok, to se v ministrově plánu neobjevilo. Chybí především důslednější ochrana před věřiteli. Je třeba se vyrovnat i s nepoctivými soudci. Juříček zdůraznil, že nejde zdaleka o všechny soudce, ale existují mezi námi.

„Já jsem z toho velmi zklamán, věřil jsem, že v Česku vydržím i přes všechny ataky, kterým jsem čelil, ale nedá se nic dělat. Dneska mám podniky v Rusku, Číně, Jihoafrické republice, možná budu otevírat další závod v USA a podobně. V České republice mám deset závodů a budeme odvádět daně tady, ale omlouvám se všem, kteří věřili, že se mi něco podaří změnit. Soudci tu mají velmi silné postavení a možná mají mnozí pravdu, když říkají, že tu nevládne vláda, ale soudci,“ konstatoval Juříček.   

Faktem prý je, že složená daňová kvóta je v Česku poměrně příjemná, problém je u nás spíše v přebujelé byrokracii. Firmy by prý unesly zvýšení daní o procento až dvě, ale byla by to znepokojující zpráva. Důležitější jsou spíše jiné problémy, kupříkladu ona insolvenční mafie.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

860 tisíc Ukrajinců v EU. Někteří je chtějí vrátit

18:04 860 tisíc Ukrajinců v EU. Někteří je chtějí vrátit

Česko stojí před otázkou, zdali následovat některé evropské země a vyslyšet volání Kyjevu o pomoc s …