Islámská policie v Německu vymáhala právo šaria. Teď jí postavili před soud

05.05.2016 15:45

V německém Wuppertalu fungovala po určitou dobu opravdová šaría hlídka. Skupina mladých islámských radikálů chodila městem s výraznými vestami, na kterých měli anglicky napsáno „šaría policie“. Nyní stanou před soudem. Informuje Deutsche Welle.

Islámská policie v Německu vymáhala právo šaria. Teď jí postavili před soud
Foto: wikipedia
Popisek: Německá vlajka.

Zemský soud v Düsseldorfu v úterý rozhodl, že osm z devíti dříve souzených mužů, kteří byli obviněni z „porušení zákona proti nošení uniforem s politickým sdělením“, stane znovu před soudem.

Zvrátil tak prosincové rozhodnutí Krajského soudu ve Wuppertalu, podle kterého jednání islámského kazatele Svena Laua nebylo v rozporu se zákonem. Nynější rozhodnutí však již nelze zvrátit.

Sven Lau je mnohými vnímán jako jeden z vrchních představitelů německých salafistů. V dubnu jej státní zástupci obvinili z podezření z podpory teroristické skupiny napojené na Islámský stát.

Celý text zde

Šaría hlídku, která se poprvé dostala do hledáčku médií v září 2014, tvořili muži ve věku od 24 do 35 let. Jejich cílem bylo vynucovat přísná pravidla, plynoucí z velmi striktní intepretace islámu.

Mimo jiné nutili lidi, aby přestali poslouchat hudbu a pít alkohol v nočních klubech. Zakazovali také gambling a nejednu městskou část označili, že je pod „kontrolou šaríi“.

V Německu je největší salafistická komunita ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko, kde úřady odhadují na takřka 2000 následovníků této radikální odnože islámu. „Wuppertal je nejpopulárnější německé město pro salafisty, kteří hlásají velmi konzervativní intepretaci islámu a odmítají jakoukoliv formu demokracie.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na to nemáte právo! Klaus ml. má vzkaz pro Mináře a připomíná mrtvé

20:33 Na to nemáte právo! Klaus ml. má vzkaz pro Mináře a připomíná mrtvé

Ve středu 21. srpna si na řadě míst České republiky lidé i politici se svými projevy připomněli okup…