Janek Kroupa v Rozhlase „vyfasoval“ pokutu za mizernou práci. Štípněte se, ať jste při smyslech, než si přečtete její výši

26.09.2019 16:32 | Zprávy

Na posledním jednání Rady Českého rozhlasu, které se konalo ve středu 25. září, se Tomáš Kňourek vrátil ke kauze ohledně investigativního novináře Janka Kroupy. Ten informoval o tom, že Agrofert neoprávněně hospodaří na 1700 hektarech půdy s neujasněnou majetkovou strukturou a ještě na ni pobírá dotace. Jeho články byly nakonec Radou pro rozhlasové a televizní vysílání posouzeny jako neobjektivní, čímž Český rozhlas porušil zákon. Tomáše Kňourka zajímalo, zda byly pro Kroupu vyvozeny nějaké důsledky. Hovořilo se i o jeho novém investigativním pořadu na TV Nova.

Janek Kroupa v Rozhlase „vyfasoval“ pokutu za mizernou práci. Štípněte se, ať jste při smyslech, než si přečtete její výši
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Novinář Kroupa má zálibu v koních
„Já bych se vrátil na začátek září, kdy se konalo jednání volebního výboru, kde se někteří poslanci vrátili ke kauze, a to byla série reportáží o hospodaření Agrofertu na pozemcích jiných vlastníků,“ řekl na schůzi Tomáš Kňourek, který upozornil na to, že poslance zajímalo a ptali se, jak vlastně tato celá kauza dopadla, jak ji rozhlas řešil a zda z ní plynuly nějaké sankce právě pro Janka Kroupu. 
 
Podle našich informací se při jednání volebního výboru na Kroupu dotazoval poslanec ANO Martin Kolovratník. „Poslanci chtěli vědět, zdali tato sankce dopadla i na toho, kdo to způsobil, což byl pan známý investigativní novinář Kroupa. Protože nás volí Poslanecká sněmovna a my se jí zodpovídáme, tak oni mají nárok vědět, jak to vlastně funguje. Chtěl bych se zeptat, zda někdo z přítomných neví, jak byl on postižen. Jestli mu byly třeba kráceny nebo sebrány odměny, nebo jestli půl hodiny klečel v rohu na hrachu,“ dotazoval se Kňourek.
 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tajemný Zeman: Přečtěte si pravdu o „jednom řediteli tajné služby“

11:25 Tajemný Zeman: Přečtěte si pravdu o „jednom řediteli tajné služby“

Bývalý prezident Miloš Zeman s nakladatelstvím Olympia připravil reedici knihy Jak jsem se (ne)mýlil…