Jurečka: Za tohle měla být rezignace

22.07.2021 13:52

Zástupci koalice Spolu, koalice ODS, lidovců a TOP 09, tvrdě udeřili na ministryni práce a sociálních věcí. Za to, co předvedla s Matějem Stropnickým po boku. Nahlédněte.

Jurečka: Za tohle měla být rezignace
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka

Ministryně práce a sociálních věcí vyrazila na kontrolu podniků, ve kterých si hodlá posvítí na to, jestli se šéfové firem chovají ke svým zaměstnancům s náležitým respektem. Vzala si s sebou i Matěje Stropnického, bývalého předsedu Zelených, s ním dnes za ČSSD kandiduje v Praze.

„Zaměstnanci nejsou onuce. Proto budu v kontrolách inspekce práce rozhodně pokračovat. Firmy, které dodržují zákon, se nemají čeho bát. Zastávám se pracujících lidí!“ napsala k akci „Férová práce“, na kterou si s sebou vzala i Matěje Stropnického, Maláčová.

Maláčová na inspekci

A zástupci koalice Spolu se do ní pustili se vši vervou.

Připomněli ministryni, že by raději měla dělat svoji práci.

„Mám za to, že na kontrole inspekce práce nemá co dělat nejen Stropnický, ale ani Maláčová. Kontrola je výkonem státní správy. Ministryně je hlavou resortu, ale ne oprávněnou úřední osobou ve smyslu příslušných zákonů. Politika má být oddělena od administrace jednotlivých případů,“ poznamenal na Twitteru Jiří Nantl (ODS), náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje.

A nebyl sám.

Předseda lidovců Marian Jurečka konstatoval, že Maláčová se rozhodla v předvolebním období zaklekávat na firmy a za toto své absolutně nevhodné chování by se měla omluvit.

Chtěl také vědět, jestli od teď bude ministr vnitra Jan Hamáček chodit na domovní prohlídky spolu s policisty.

„V normální zemi by si toto PR zaklekávání ministr ani soudný kandidát nikdy nedovolil, nebo by následovala okamžitá rezignace!! Co na to Jan Hamáček? K tomu nelze mlčet, nebo min. vnitra začne chodit s policií na domovní prohlídky? Omluva je na místě!“ rozčílil se Jurečka.

Maláčová na inspekci

Místopředseda TOP 09 Lukáš Otys slovní palbu do Maláčové završil. Připomněl, že se firmy víc než rok musely potýkat s covidovou krizí. A ministryně Maláčová se je teď rozhodla dorazit. Tak to vidí Lukáš Otys.

„Je po jedné covidové vlně a tak je třeba znovu zakleknout na podnikatele? Očekávám ošklivou kampaň. Že ČSSD začne tu svou honem na podnikatele jsem nečekal. Tonoucí se stébla chytá a chce evidentně pod vodu stáhnout pár firem."

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Slušní občané, musíte volit. Profesor Svoboda po Babišovi ml. a citátech Hitlera

10:14 Slušní občané, musíte volit. Profesor Svoboda po Babišovi ml. a citátech Hitlera

VOLEBNÍ AUDIT ČESKA Vodění premiérova syna Andreje Babiše ml. po volební kampani? „Jestli si takto p…