Kateřina Valachová si dovolila napsat, že občanům ČR musí být zajištěno bezpečí. A rozjel se hnojomet Patočky, Mitrofanova a spousty dalších liberálních levičáků

21.09.2018 11:28

Bývalý sociální demokrat a novinář Jakub Patočka se zhrozil nad příspěvky, které na sociální síti Twitter zveřejňuje poslankyně ČSSD a někdejší ministryně školství Kateřina Valachová, v nichž připomíná, že sociální demokracie je garantem jistot a bezpečí pro české občany. Kromě toho se Patočka pozastavuje i nad jejím hlasováním o dodržování ženevské konvence, nebo přijetí syrských sirtoků. „Hrůzostrašný osobní debakl,“ shrnul na svém Twitteru aktivitu Valachové a směle se k němu přidávají i další.

Kateřina Valachová si dovolila napsat, že občanům ČR musí být zajištěno bezpečí. A rozjel se hnojomet Patočky, Mitrofanova a spousty dalších liberálních levičáků
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslankyně Kateřina Valachová

„Vnímám přání občanů, aby bezpečí bylo prioritou vlády. Já osobně i ČSSD uděláme vše, aby naše země zůstala prostorem klidu,“ slibovala ve svém tweetu Valachová s tím, že ČSSD zajistí ochranu hranic a kontrolu přeshraničního pohybu. „Garantujeme policii i dalším složkám peníze potřebné pro ochranu občanů,“ doplnila.

„To jsou mi konce,“ napsal ke sdílenému tweetu Valachové na svém účtu Jakub Patočka, aby poté její postoje se svými přiznivci náležitě prodiskutoval.

Jako první svou poznámku připojil komentátor deníku Právo Alexandr Mitrofanov, podle jehož názoru Valachová nejspíše nehovoří o plánech té správné strany. „Mýlí se se stranou,“ dodal značně pobaveně.

Patočka uznal, že její tweet se s porovnáním některých jejich hlasování skutečně muže jevit jako zábavný. „Tenhle tweet je úplná legrace proti hlasování Valachové o tom, zda by ČR měla dodržovat ženevské konvence (právnička z ÚVOP se zdržela!) či zda by měla ČR přijmout 50 syrských sirotků (maminka dvou holčiček se zdržela). Celé je to hrůzostrašný osobní debakl,“ chytal se za hlavu Patočka. „Vybavte si její projev na sjezdu, když byla ve funkci. Hlavně její dikci,“ připomněl mu Mitrofanov, podle kterého už tehdy zasvítíla jistá kontrolka.

Její slova z oného projevu pak připomněl komentátor Martin Čaban v E15. „V poslední době jsem si hodně oblíbil Masaryka. Byl to jeden z našich nejlepších prezidentů?“ tázal se, načež se jej Mirtofanov zeptal, jestli si Čaban myslí, zda si naopak Masaryk oblíbil zase jí. Ten se však komentáře raději zdržel.

Mezi diskutujícími pak padla i otázka, jestli mezi členy ČSSD zůstal ještě vůbec někdo normální. Odpovědi se v tom pozitivnějším smyslu chopil bývalý státní tajemník pro evropské záležitosti a od října také prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza. „Pevně doufám, že ano...,“ uvedl ve své reakci.

Demokratická levice se tu určitě podle Patočky zcela jistě vzpamatuje, jelikož je to podstata demokratické české státnosti. Jen je prý otázka, bude-li to v rámci ČSSD. „Podle mě spíš už ne. Ale hůl jsem definitivně ještě nezlomil,“ napsal na závěr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Práce v kanceláři ji nenaplňovala, často plakala. Nyní se živí erotikou a je spokojená. Je to dřina, tvrdí mladé tvůrkyně

6:56 Práce v kanceláři ji nenaplňovala, často plakala. Nyní se živí erotikou a je spokojená. Je to dřina, tvrdí mladé tvůrkyně

Na sociálních sítích se v poslední době i v České republice začíná rozmáhat příležitost, skrze ktero…