„ČR: Něco začíná... Někdo končí... Tož, včerejší demonstrace na ‚Václaváku‘ byla prostě a jednoduše úspěch... Bylo evidentní, že šlo o cca 100 tisíc lidí. Což evidentně zaskočilo všechny, jak pořadatele (příjemně), tak mainstream a vládu (nepříjemně). Organizace byla profesionální, bylo vidět, že to organizátoři nedělají poprvé a mají už něco za sebou,“ uvedl Měšťan, jenž se v minulosti účastnil mimo jiné odporu proti migrační vlně.
Následně se rozepsal ke skladbě řečníků. „Možná jich bylo až zbytečně moc. Nicméně dobré byly výstupy odborníků k současné energetické krizi. To se pak těžko novinářům píše, že šlo o nějaké dezoláty. Výstup bývalého šéfa zpravodajství ČT Petra Bohuše měl pak o to větší cenu, protože je to profesionál, který ‚kavky‘ zná a vidí, kam se dnes mainstream žurnalistika dostala... Stejně jako projevy o energiích, cenách potravin atd... Dobré bylo, že se už moc nikdo nezabýval covidem, protože to lidi zbytečně rozděluje. Nemám nic proti tomu, když někdo mluví o bohu, ale nevím, jestli se to na demonstraci hodí, ale budiž, ublížit to snad nemůže...,“ napsal.
Co se týče politiků, bylo podle něj vidět, kdo ví, co a jak říkat a kdo ne. „Například Lubomír Volný promarnil svoji šanci na návrat a v podstatě se rozloučil. Jeho bolestínský projev v podstatě nikoho nezajímal. Svoji šanci prostě prošvihl. Styl, který vedl, už dnes zjevně není pro demonstranty zajímavý... Nakonec byl odejit a pár demonstrantů na něj i pískalo... Úspěch slavil Jindřich Rajchl, který se stává ‚novou až skoro rockovou hvězdou‘ vlasteneckého hnutí. Umí zjevně oslovit dav a dav ho rád poslouchá. Co říkal, mělo hlavu a patu, i když si tím zjevně vysloužil definitivně složku na bisce. Otázkou je, jestli si všechna tato rizika a nejen rizika, ale i to, co vše je a bude potřeba, Rajchl uvědomuje, to ale ukáže až čas. Zatím má zjevně dobře našlápnuto i se svojí stranou PRO...,“ uvedl se slovy, že ostatní byli v podstatě „v dobrém“ do počtu, až na Janu Zwyrtek Hamplovou, která přišla s dobrým sloganem: „Petře, národ se ti vzepře!“
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
Migrační pakt
Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...
Další články z rubriky
13:33 Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU
Režisér Igor Chaun varuje před migračním paktem, který nedávno vstoupil v platnost. Podle něj není j…
- 10:30 „Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu
- 4:46 „Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci
- 21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu
- 17:50 Chcíplá stávka. Vyrazí do boje za ČT kádry od Jourové?
- 13:51 Omluvou Nohavicovi za vypnutí hymny průšvih ČT nekončí

