Klaus mu odložil výkon trestu. Miliardář teď do vězení nenastoupil

22.04.2013 13:55

Miliardář Tomáš Malina, podnikatel s pohonnými hmotami, jemuž bývalý prezident Václav Klaus sice neudělil milost, ale předloni mu odložil nástup výkonu trestu, nenastoupil do vězení. Informuje o tom server Týden.cz.

Klaus mu odložil výkon trestu. Miliardář teď do vězení nenastoupil
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Věznice Pankrác

Za mřížemi by si měl odpykat pět let za stamilionovou zpronevěru. "Do vězení nenastoupil," potvrdila serveru Týden.cz pracovnice soudu. O dalším osudu Tomáše Maliny nebude rozhodovat Městský soud v Praze, nýbrž instance vyšší, jelikož si podal dovolání.

"Spis s dovoláním proti rozhodnutí Vrchního soudu v Praze odesíláme k Nejvyššímu soudu, který již jednou rozhodl ve prospěch odsouzeného a je podle trestního řádu oprávněn rozhodnout o případném odkladu výkonu trestu," upřesnila předsedkyně senátu Dana Pacholíková, která odsuzující verdikt nad podnikatelem vynesla již v roce 2011.

Mezitím Malina uspěl loni v srpnu s dovoláním a v jeho trestní věci musel znovu zasednout odvolací senát pražského vrchního soudu. Letos 11. března jej opět shledal vinným ze zpronevěry stamilionů Unipetrolu a vyměřil mu opět pětiletý trest. Vykonat jej má ve věznici s dozorem. Podle verdiktu musí ještě poškozenému, tedy skupině Unipetrol, nahradit škodu ve výši 69 413 479 korun.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Máme průjem! Tomáš Klus zaútočil na Andreje Babiše

19:00 Máme průjem! Tomáš Klus zaútočil na Andreje Babiše

Zpěvákovi Tomáši Klusovi se nelíbí, že partnerem hudebního festivalu Colours of Ostrava je mimo jiné…