Kolem kandidáta na pražského primátora Nachera se to mele. Do věci prý zasahuje Babiš i vlivní lidé z pražské ANO

03.07.2018 22:50

Zdá se, že patálie šéfa hnutí ANO Andreje Babiše se opakují. Před čtyřmi lety klopotně hledal kandidáta na pražského primátora. Lídr kandidátky se víc než jednou měnil. Až mu zbyla Adriana Krnáčová. Teď je kandidátem Patrik Nacher, ale Babiš prý uvažuje, že ho vymění. Má prý obavy, že by se Nacher mohl chovat podobně jako Krnáčová.

Kolem kandidáta na pražského primátora Nachera se to mele. Do věci prý zasahuje Babiš i vlivní lidé z pražské ANO
Foto: Hans Štembera
Popisek: Patrik Nacher
reklama

Před čtyřmi lety řešil šéf hnutí ANO Andrej Babiš problém. Marně hledal kandidáta na primátora hlavního města Prahy. Nejméně dva kandidáti skončili ještě dřív, než se volby přiblížily. Až skončil u Adriany Krnáčové. A zdá se, že dnes není z primátorky nijak nadšen. Krnáčová, která původně chtěla post primátorky obhajovat, nakonec vycouvala a nechala prostor někomu jinému.

Prostor dostal poslanec za hnutí ANO – nestraník Patrik Nacher. Jenže podle informací serveru Seznam zprávy.cz se teď Babiš bojí, že by se Nacher mohl chovat podobně jako Krnáčová. Jako těžko předvídatelná neřízená střela. Nacher se nijak netají tím, že umí vystoupit proti názoru Andreje Babiše a říct opačný názor. Když Babiš mluvil o tom, že by mohla vzniknout vláda ANO podporovaná komunisty a SPD Tomia Okamury, Nacher to kritizoval. Patřil také k poslancům, kteří chtěli zmírnit protikuřácký zákon. Nakonec poslanci ANO smetli zmírňující novelu ze stolu.

Předseda vlády má obavy, že by se Nacher mohl chovat nepředvídatelně i v pozici primátora. Jako šéf ANO má však možnost zasáhnout do volebních kandidátek ANO. A v případě stávajícího kandidáta na primátora to možná udělá.

„Patrik Nacher to bude mít s udržením postu jedničky v Praze u vedení ANO těžké. Od začátku svého poslaneckého mandátu navrhuje novely zákonů, které byly pro ANO vlajkovou lodí,” uvedl zdroj obeznámený s děním ve vedení strany. 

„Výška jeho sebevědomí a fakt, že je nestraník, není ideální kombinace,” doplnil zdroj, který si nepřál být jmenován.

Sám Nacher se ke sporu o svou kandidaturu nechtěl vyjadřovat. Osobně věří, že kandidátem zůstane. Podle informací serveru by mohl zmizet z čela pražské kandidátky, až jako poslanec zvedne ruku pro důvěru koaliční vládě ANO a ČSSD podporované komunisty. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tragický požár panelového domu v Bohumíně: Jedenáct lidí zemřelo. Hořící lidé vyskakovali z oken vstříc smrti

20:26 Tragický požár panelového domu v Bohumíně: Jedenáct lidí zemřelo. Hořící lidé vyskakovali z oken vstříc smrti

Při dnešním požáru v panelovém domě v Bohumíně došlo k úmrtí jedenácti osob. Šest lidí zemřelo v byt…