Komentátor Pečinka jásá: ODS opět pálí ostrými

10.10.2019 12:58

Komentátor Bohumil Pečinka se ve svém komentáři pro server Info.cz věnoval ODS, jež včera představila svůj nový program s názvem Země, která vítězí a podtitulem Kampaň za změnu.

Komentátor Pečinka jásá: ODS opět pálí ostrými
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohumil Pečinka
reklama

„ODS měla svou programovou konferenci v březnu a většina z návrhů se objevila už tam. Její současné programové body jsou daleko ostřejší a mají ráz volebního programu. Ovšem, proč jej představovat uprostřed volebního období? Velkou roli určitě hraje nástup Trikolóry s Václavem Klausem v čele a její vysvětlovací kampaň po regionech,“ míní Pečinka v komentáři pro info.cz a dodává, že dalším důvodem je určitě i snaha oslovit mladší ročníky. ODS chce dle jeho názoru evidentně většinovým zacílením na mladé lidi a střední střídy setřást auru eurostrany.

Následně podotkl, že program se blíží svým konkrétním zacílením reformnímu z roku 1992 a poté „Modré šanci“ z roku 2006. „ODS totiž po letech opět pálí ostrými. Mladým do 26 let chce odpustit daň z příjmů a navrhuje zavést daňové prázdniny pro rodiče na dobu, kdy jeden z nich pobírá rodičovský příspěvek. Bude usilovat o zrušení daně z nabytí nemovitosti a k 18. narozeninám každému mladému dopřeje vlakovou jízdenku pro jízdy do zahraničí. Vrací se také k dávné myšlence zavést individuální důchodové účty,“ dodává Pečinka a ukazuje i na vytažení tzv. zelené karty. 

„Jestliže v březnu zveřejnila ODS nástin svého programu a teď jeho konkrétní obrysy, chybí jí ještě třetí krok – přijít a úderně, srozumitelně popsat fungování státu. Dnes je to Babišovo ‚řídit stát jako firmu‘. Jakou tvář by ale země měla pod vedením ODS? Na koho a na co by se orientovala?“ zeptal se Pečinka a závěrem se zmínil i o energičnosti lídrů. Podle jeho slov totiž ODS příliš působí jako politická strana střední velikosti, jejímž cílem není vítězit, ale jen udržovat pozice. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ta verbež nás zničila. Kašle, prská, chlastá. Blatný, přijeď! „Covid-díra“ Česka, kterou Praha nezná

19:22 Ta verbež nás zničila. Kašle, prská, chlastá. Blatný, přijeď! „Covid-díra“ Česka, kterou Praha nezná

REPORTÁŽ Jak poznáte Ukrajince, Moldavana či Rumuna? Kašle a prská kolem sebe, hadřík v podobě někol…