Krnáčová srovnala dopravu v Praze a dalších městech a nechtěně způsobila mediální poprask. Omlouvám se, vzkázala promptně

10.03.2018 19:30

„Pražané jsou zpovykaní. Praha nemá velký problém s dopravou," řekla v rozhovoru pro Právo pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Za tuto mediální zkratku se vzápětí omluvila.

Krnáčová srovnala dopravu v Praze a dalších městech a nechtěně způsobila mediální poprask. Omlouvám se, vzkázala promptně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátorka Adriana Krnáčová, držitelka klíče číslo sedm

„Myslím, že co se týče dopravy, tak každý cizinec, který tady bydlí, nebo velvyslanec, se kterými se potkávám, tak jsou šťastni, že tady mají dopravu, jakou mají. Myslím, že Pražané jsou trochu zpovykaní s dopravou, protože když jsem v zahraničí a čekám deset minut v zácpě, tak v Praze už by bylo povstání a skandál. Ale neříkám, že je to všechno ideální," uvedla pražská primátorka ve shora citovaném rozhovoru.

Svými slovy vzápětí způsobila doslova mediální poprask, kdy několik médií uvedlo, že primátorka bagatelizuje problém s metropolitní dopravou.

Sama Krnáčová ovšem svou chybu velmi rychle napravila.

„Samozřejmě, že Praha má problémy v dopravě, dokonce jich má spoustu, což jsem připustila i v rozhovoru," sdělila ParlamentnímListům.cz v SMS zprávě. Na mysli měla podle svých slov například nedokončené okruhy, o nichž se hovoří řadu let.

„Mluvila jsem o porovnání s jinými velkými městy a porovnávala jsem délku stání v kolonách. Já chápu, že lidé jsou rozčílení, když je zdržují uzavírky, takže to vyjádření bylo nešťastné," připustila. „Jestli se ten výrok někoho dotkl, omlouvám se, rozhodně jsem nechtěla nic bagatelizovat," uzavřela.

reklama

autor: tan

pojištění

Kdo rozhoduje o tom, co pojišťovny proplatí, a co už ne? Nejde jen o běžné věci, ale třeba i o to, když někdo potřebuje nějakou mimořádnou léčbu, která by mu zachránila život. Pak místo pojišťoven musí pomáhat ostatní – neříkám, že solidarita není správná, ale jde mi o princip, proč to nehradí pojiš...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Duka: „Nikdo se nestává přeběhlíkem, kdo jím nebyl vždycky.“ V publiku Pavel

13:52 Duka: „Nikdo se nestává přeběhlíkem, kdo jím nebyl vždycky.“ V publiku Pavel

Ve Staré Boleslavi na Mariánském náměstí se konala tradiční poutní mše, kterou vrcholí Národní svato…