Kubera: Ať obranu místo Peake řídí Hanáková

08.12.2012 10:44

Peake na obraně? To tam dejte raději Hanákovou, představovala by přívětivou tvář ministerstva, poznamenává ironicky senátor Jaroslav Kubera (ODS) ve vyjádření pro ParlamentníListy.cz. Myšlenka slučování ministerstev se mu ale líbí. Stát je třeba zeštíhlit, jen je třeba to udělat pořádně a počítat s tím, že to zabere nějaký čas - nejméně rok. A je třeba dát pozor, aby nevznikl paskvil.

Kubera: Ať obranu místo Peake řídí Hanáková
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaroslav Kubera
reklama

Senátor Jaroslav Kubera se ve vyjádření pro server ParlamentníListy.cz pozastavuje nad tím, že všichni berou přestup Karolíny Peake na ministerstvo obrany za hotovou věc. Zatím je ale vše v jednání a nic není jisté. Jako nová ministryně obrany by také mohla uplatni své zkušenosti z boje s korupcí, ačkoli propojit její současnou práci s ministrováním bude jinak velmi obtížné.

O potřebě redukovat ministerstva mluvím už dlouho

„Myslím, že Alena Hanáková by vnesla na obranu trochu té přívětivé a lidské tváře. Musím ale uznat, že nějaká vojenská pokrývka hlavy by přece jen asi víc slušela Karolíně Peake…“ rýpl si senátor.

V obecné rovině pak připomněl, že za vládní rošádou stojí snaha o slučování ministerstev a redukce státní přebujelé státní správy. On sám mluví o potřebě zeštíhlení státní správy již dlouho., ale samo slučování ministerstev nestačí. Je třeba osekat některé agendy, u kterých často lidé ani nevědí, k čemu slouží. Pokud nedojde k tomuto osekání, pak jen početná skupina úředníků přejde z jedné kanceláře do druhé, ale k úspoře nedojde. Je také třeba mít na paměti, že sloučení ministerstev nezabere den nebo dva, ale spíše rok nebo rok a půl.

„I v tomto čase je třeba se zamyslet nad tím, jaké agendy jsou zbytečné a vypustit je. Určitě v této souvislosti opět apeluji na to, aby se zvážilo, do jaké míry potřebujeme jaké registry, jak nám jsou či nejsou užitečné. Trochu se obávám, aby se opět v návaznosti na plánované změny, jak už to v Česku bývá zvykem, nevymyslely hrozné paskvily, které by pak někdo s velkou slávou jen nedával do pořádku. Je prostě potřeba u toho hlavně myslet, abychom pak nebyli svědky toho, co k nám přichází za nařízení i například z Evropské unie,“ konstatoval senátor.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co na to Putin? Navalného podpořil špičkový sportovec

21:48 Co na to Putin? Navalného podpořil špičkový sportovec

Výrazný ruský hokejový útočník New York Rangers Artěmij Panarin v tomto týdnu veřejně podpořil vězně…