Na názorové stránce Hospodářských novin Fischer píše, že v tomto sporu byl tlak na Martince enormní. Jednak svou prací odčiňoval škraloup z minulosti, kdy se jako náměstek podílel na činnosti protikorupční policie v době, kdy spíše „zametala“ kauzy, a jednak populární státní zástupkyně měla mnohem lepší politické krytí.
Jeho odstoupení se tak prý dá vnímat jako „ústup moudřejšího“, který si uvědomí, že další boj nemá smysl. Osobně to pro něj znamená naději na slušnou budoucnost v policii nebo jinde. Vyčistí se vzduch a pak bude možné v klidu vyšetřit, co bylo pravdy na obviněních Bradáčové vůči práci Martincových detektivů.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav