Migrace: To nejde, jen tak poslat armádu do Řecka! Dusno ve Sněmovně, Okamura se neudržel

04.03.2020 13:27 | Zprávy
autor: mp

Vedle koronaviru poslanci ve Sněmovně řešili i hrozící novou vlnu migrační krize poté, co turecký prezident Recep Erdogan nechal otevřít hranice, aby Západ donutil posvětit mu jeho válečné dobrodružství v syrském Idlíbu. Ministr vnitra Jan Hanáček oznámil, že je připraven pomoct, pokud o to italská strana požádá, ale zatím se tak nestalo. Ve Sněmovně přesto zaznělo několik návrhů jak Řecku pomoct. A Okamura se pustil do Černochové.

Migrace: To nejde, jen tak poslat armádu do Řecka! Dusno ve Sněmovně, Okamura se neudržel
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanecká sněmovna ČR

Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček u řečnického pultíku vysvětloval, že nemůžeme do Řecka jen tak poslat armádu, byť by si to třeba i občané přáli.  

My nemůžeme vyslat Armádu České republiky. Uvědomme si to, že za této situace, která teď je, nemůžeme během chvilky vyslat Armádu České republiky, protože by bylo potřeba si přečíst Ústavu České republiky a tam to máme přesně popsáno, za jakých podmínek a kdo schvaluje vyslání Armády České republiky mimo území České republiky. Takže proto říkám, že armádu vyslat nemůžeme, a je to i vzkaz občanům, kteří na sociálních sítích říkají: ‚Vyšlete armádu, stáhněte je z Afghánistánu, stáhněte je z Mali‘ – já nevím, kde všude působí dneska česká armáda – ‚stáhněte je odtamtud a pošlete je na řecké hranice. Vážené kolegyně, vážení kolegové, vážení občané, ono to teď za této situace úplně nejde, upozornil komunistický poslanec opozičními kolegy hojně nazývaný „mlátička“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…