Ministr Hamáček: Pro nás je prioritou, aby se stát nezhroutil

17.08.2020 11:05

V posledním dílu pořadu České televize Otázky Václava Moravce se potkali předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček spolu s šéfem Senátu Milošem Vystrčilem (ODS). Debatovalo se také o rozpočtu na příští rok. „Jednání jsou v začátcích, opravdu začínáme. Já bych teď naházel sta miliardami schodků, pro nás je prioritou, aby se stát nezhroutil,“ uvedl mimo jiné v pořadu ministr Hamáček.

Ministr Hamáček: Pro nás je prioritou, aby se stát nezhroutil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Jan Hamáček

Anketa

Obáváte se dalšího vývoje situace kolem nemoci COVID-19?

53%
hlasovalo: 7744 lidí
Při přípravě státního rozpočtu na příští rok je cílem, aby byl deficit nižší než v letošním roce, na tom se shodl premiér Andrej Babiš s ministryní financí Alenou Schillerovou. Různé návrhy ohledně případné nové sazby daně z příjmu nebo způsob zvyšování důchodů ministryně Schillerová probere tento týden s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem.
 
„Zatímco oni měli mantru škrtat, škrtat a škrtat, my na to jdeme jinak. Investujeme do lidí a do modernizace země. Nastavíme rozpočet tak, aby pomohl zemi dostat se z problémů a zároveň jsme odpovědní,“ napsal po vysílání pořadu Hamáček na svůj facebook. 
 
„Musíme sestavit takový rozpočet, který pomůže ekonomice dostat se z problému, ale současně stát nezničí. Jsem rád, že filozofie je teď jiná než v té minulé krizi, kdy mantrou bylo škrtat, škrtat, škrtat, až potom policie neměla na benzín, to my rozhodně nechceme. Je potřeba krizi využít, do ekonomiky nalít prostředky a investovat a modernizovat zemi,“ řekl přímo Jan Hamáček v České televizi. 
 
 
Uvedl také, jakou by ČSSD zvolila výši daně z hrubé mzdy „Nejrozumnější by bylo zachovat 19 procent a dát do toho nějaký element progrese, to říkáme již dlouhodobě. Progresivní zdanění je věc, která je standardní všude na Západě. Současně chci slyšet od kolegů z hnutí ANO, kde na to chtějí vzít,“ uzavřel Hamáček.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pod duhovou vlajkou a větrníky. Putování předvolebním Německem

9:04 Pod duhovou vlajkou a větrníky. Putování předvolebním Německem

REPORTÁŽ Oslovují se familiárně Markus a Armin, ale německá liberální média vděčně čekají na jakýkol…