Na Bradáčovou letí trestní oznámení. Od muže, který už udal Landu a Hřebejka

23.04.2013 10:33

Advokát a bývalý senátor Jiří Vyvadil se rozhodl podat trestní oznámení na vrchní státní zástupkyni Lenku Bradáčovou. Její údajný útok proti odstupujícímu šéfovi protikorupční kriminálky Tomáši Martincovi podle něj naplnil skutkovou podstatu trestného činu křivého obvinění, který byl navíc možná spáchán v součinnosti s politickou reprezentací. Účelem prý bylo Martince diskreditovat a odstranit. Udání advokát zaslal ParlamentnímListům.cz.

Na Bradáčovou letí trestní oznámení. Od muže, který už udal Landu a Hřebejka
Foto: Archiv JV
Popisek: Advokát Jiří Vyvadil

Trestný čin měla Bradáčová spáchat svými slovy ve studiu rádia Frekvence 1, která byla pronesena po skončení pořadu, ale při zapnutých mikrofonech. Záznam této části rozhovoru se nakonec z rádia dostal na veřejnost. Bradáčová doslova řekla: „Jak jste se ptal na tu podjatost - je to vyrobený na mě. Děkuju, že jste se toho chytil. Přímo ÚOKFK. Já jsem čekala, kdy vám to Martinec prodá, tak to prodal. Děkuju.“

Pokud nebude prokázáno, že Martinec na Bradáčovou skutečně „vyráběl kauzu“, jedná se podle advokáta jednoznačně o trestný čin křivého obvinění a možná rovněž zneužití pravomocí úřední osoby.

Celé trestní oznámení na Lenku Bradáčovou ZDE

Navíc byl tento trestný čin spáchán rozhlasem, tedy rozšíření pomluvy bylo masové, což zakládá kvalifikovanou (přísněji postihovanou) skutkovou podstatu. Navíc tento čin mohl být spáchán s úmyslem poškodit Martince v jeho zaměstnání, což je další přitěžující okolnost.

Podle Vyvadila se navíc mohlo jednat o koordinovanou akci, do které byly kromě Bradáčové zapojeny i politické špičky. „Svou masivní, koordinovanou a bleskovou reakcí vládních politiků či jimi ustanovených vrcholných představitelů policie a státního zastupitelství budí závažné podezření, zda ve skutečnosti nešlo o akci připravovanou,“ píše se v trestním oznámení, které má redakce ParlamentníchListů.cz k dispozici. Cílem tohoto spolčení mělo být odstranění nepohodlného policisty a vyvolání atmosféry strachu mezi detektivy, vyšetřujícími korupci.

Advokát a někdejší politik ČSSD již v nedávné minulosti podal několik trestních oznámení. Například na zpěváka Daniela Landu nebo režiséra Jana Hřebejka, kterého chtěl pohnat před soud za výrok, že „rudá a hnědá prasata táhnou Zemana na Hrad“. Kromě toho obhajuje Pavla Vondrouše, který na podzim střílel z airsoftové pistole po prezidentu Václavu Klausovi.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ukázal jsem jim! Babiš vynesl info z jednání EU: Šlo o naše sousedy

21:05 Ukázal jsem jim! Babiš vynesl info z jednání EU: Šlo o naše sousedy

Premiér Andrej Babiš prostřednictvím svého pravidelného týdenního facebookového hlášení „Čau lidi“ t…