Na státní vyznamenání opět navrhují Mašíny. U Zemana ale moc šancí nemají

19.04.2013 18:56

Udělování státních vyznamenání se blíží. Mezi navrhovanými se opět objevila jména bratří Mašínů. V minulosti se přes několikerou nominaci ocenění nedočkali. Tentokrát je navržena celá jejich odbojová skupina, píše Týden.cz. Prezident Zeman však ocenění odmítá.

Na státní vyznamenání opět navrhují Mašíny. U Zemana ale moc šancí nemají
Foto: bojovnici.cz
Popisek: Josef Mašín

Už během předvolební kampaně prohlásil, že jim vyznamenání rozhodně neudělí. „Válečné právo zakazuje zabíjení civilistů. Jestliže někoho omráčíte chloroformem a pak ho podříznete jako podsvinče, tak je to i porušení válečného práva. Není možné v žádném případě udělit jim vyznamenání,“ řekl v České televizi.

Mezi navrženými jsou vědci i umělci

Do Poslanecké sněmovny prý do této chvíle dorazily desítky nominací. Návrhy se mohou posílat do této soboty. Sněmovna pak bude o nominantech rozhodovat na červnové schůzi. Stanovisko sněmovny však pro prezidenta není nijak závazné.

Kromě odbojové skupiny bratří Mašínů byli navrženi odbojáři, ale také umělci a vědci, například sochařka Marie Uchytilová-Kučová, autorka pomníků lidických dětí, rockeři Vladimír Mašík a Radim Hladík či kněz Josef Valerián. Sněmovna uvažuje i o navržení islandského slavisty Helgiho Haraldssona.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: lze

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vééélkýýý problém. Klaus našel podporu u Babiše, ODS v koncích, nedokáže ho odvolat z prestižního výboru ve Sněmovně

15:35 Vééélkýýý problém. Klaus našel podporu u Babiše, ODS v koncích, nedokáže ho odvolat z prestižního výboru ve Sněmovně

Výbor pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu, to je oč tu běží. ParlamentníListy.cz získa…