Ne já, to váš prezident je zločinec, vzkazuje do Prahy Savčenková z ruské basy

30.04.2016 15:18

List vězněné ukrajinské pilotky Nadi Savčenkové zveřejnil na svém facebookovém profilu proukrajinský aktivista Tomasz Peszynski. Jde o odpověď na jeho dopis pilotce vězněné v Rusku, v němž se Peszynski omlouval za chování prezidenta Miloše Zemana. Ten se totiž v minulých týdnech vymezil proti její nevině. Informuje o tom server Echo24.cz.

Ne já, to váš prezident je zločinec, vzkazuje do Prahy Savčenková z ruské basy
Foto: youtube.com
Popisek: Nadija Savčenko

Peszynski v dopise Savčenkové napsal, že Zeman se o jejím nezákonném soudu vyjádřil tak, že se řídí zásadou, že když o nějaké kauze nic neví, neznamená to, že neví, zda je ten člověk vinen nebo nevinen. „Tak se k tomu prostě nevyjadřuje. Je to od Miloše Zemana sprosté a nechutné,“ napsal tehdy Peszynski. 

Odpověď od Savčenkové, jež mu děkuje za podporu, přišla po necelých třech týdnech. „Nejsem zrádce, neponižuji svůj národ, jak to dělá Zeman. On je větší zločinec než já a spravedlivý soud ho stejně čeká, tak jako Putina, v Haagu,“ nebrala si ve svém psaní servítky Savčenková, a to přesto, že v úvodu listu uvedla, že Zemana nezná a je jí jedno, co o ní řekl. Peszynskému zároveň poděkovala za petici, za svědomí, za poctivost a za dobré přátelství k Ukrajině. 

Původní text ZDE.

„Vy se nemáte za co omlouvat. My Ukrajinci velmi dobře víme, že národ a prezident mají velmi často různé pohledy na situaci a národ nemá nést odpovědnost za svého prezidenta troubu, nebo špatného prezidenta,“ uvedla také. 

Savčenková se netajila tím, že by ráda Českou republiku jednou navštívila. „Věřím v přátelství mezi našimi národy nezávisle na politice prezidentů,“ uzavřela.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kocáb odhalil tajemství „sametu“. Šokoval věcí o Zemanovi. Chválil TOPku a Bobošíková mu vmetla...

20:10 Kocáb odhalil tajemství „sametu“. Šokoval věcí o Zemanovi. Chválil TOPku a Bobošíková mu vmetla...

Na Miloše Zemana mají Rusové kompromitující archiválie. Michael Kocáb to sice nemůže dokázat, v pořa…