Nejen terorismus. Policie vyšetřuje pražského imáma i pro majetkovou kriminalitu

10. 11. 2018 20:04

Bývalý pražský imám Samer Shahadeh je za mřížemi. Jak píše server iDnes.cz, policie se nyní snaží přijít na jeho vazby na teroristické buňky. Kromě toho, že je Shehadeh obviněn z jejich podpory, pod drobnohledem je také imámovo podnikání.

Nejen terorismus. Policie vyšetřuje pražského imáma i pro majetkovou kriminalitu
Foto: hns
Popisek: Ilustrační koláž
reklama

Shehadeh byl v minulých dnech zatčen v Jordánsku, kde se skrýval. Nyní už sedí v české vazbě. Obviněn je spolu s bratrem a jeho ženou, a to z podpory terorismu. Pražské policisty však zajímá také jeho byznys, kdy své firmy v Praze převedl na právníky. Do konce února však byl například jednatelem a spolumajitelem společnosti Alminbar, s. r. o. Nyní již těmito pravomocemi disponuje právník Leonid Kushnarenko. Zplnomocnění získal v polovině loňského roku, těsně před tím, než Shehadeh zmizel do zahraničí.

Původní text ZDE.

„Firma Alminbar si pronajímala prostory modlitebny v Opletalově ulici v Praze a poskytovala je muslimské obci,“ poznamenal ke společnosti jeden z důvěryhodných policejních zdrojů. A tak je prý otázkou, zda tento obchod přes mezičlánek neměl zakrýt jiný tok peněz. Shehadeh se před policií měl skrývat nejprve v Mauritánii a následně v Jordánsku. 

„Od Shehadeha se poté, co po něm před rokem začala pátrat policie, distancovalo i Ústředí muslimských obcí v ČR a Islámská nadace v Praze. Dokonce tvrdila, že pražským imámem nikdy oficiálně nebyl a jen se do této role sám stavěl,“ dodává k tomu server iDnes.cz.

Muže nyní čekají výslechy policistů z Národní centrály proti organizovanému zločinu. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havel pohořel. Smutný večer pro příznivce

16:30 Havel pohořel. Smutný večer pro příznivce

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček se opřel do ceny Český lev. Podle něj šlo jen o filmovou párty. A dos…