Nemáme se líp, nastoupil Bartoš na premiéra. A pak jej varoval před božími mlýny

26.06.2019 14:21 | Zprávy
autor: jma

Předseda Pirátů Ivan Bartoš na dnešní schůzi Poslanecké sněmovny zopakoval důvody, proč bylo vyvoláno hlasování o důvěře Babišově vládě. Mluvil o premiérově střetu zájmů, trestním stíhání a také o špatných politických rozhodnutích celé vlády. „Nemáme se líp,“ zopakoval několikrát Ivan Bartoš.

Nemáme se líp, nastoupil Bartoš na premiéra. A pak jej varoval před božími mlýny
Foto: archiv I. Bartoš
Popisek: Předseda Pirátů Ivan Bartoš

„Vážené poslankyně, poslanci, členové vlády, vážení občané, opravdu není líp, alespoň ne v tom smyslu, jak se nám snaží premiér Babiš prezentovat,“ řekl na úvod své desetiminutové řeči Bartoš a vzápětí vysvětlil, že se sice máme nejlépe od revoluce, ale není to zásluha vlády Andreje Babiše.

„Je to díky našim občanům, kteří pracují od nevidím do nevidím, starají se o své rodiny i o své seniory. Je to díky podnikatelům, kteří poctivě vedou své podniky, i když jim mnohdy hází vláda klacky pod nohy,“ vysvětloval předseda Pirátů a dodal, že se máme lépe díky třiceti letům demokratického vývoje – a ne díky současné vládě.

Naopak bychom se podle Bartoše mohli mít lépe, kdyby se čas poslanců mohl věnovat rozvoji České republiky a nemusely se opakovaně řešit problémy členů vlády. „Shrňme si fakta, proč tu dnes jsme. V čele ČR stojí trestně stíhaný premiér ve střetu zájmů, a navíc jeho vláda nečiní řadu důležitých kroků,“ zopakoval pro všechny přítomné důvod dnešní schůze předseda Pirátů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…