Nepředstavitelné, šokující, děsivé a nepřijatelné... Novinářka Wolfová má obavy o svobodu slova

11. 3. 2018 13:20

Novinářka Pavlína Wolfová se v rozhovoru pro Deník.cz rozhovořila o tom, co je žurnalistika. Podle jejích slov by měl být novinář zvídavý a zvědavý. „Umět se zeptat, umět poslouchat,“ podotkla Wolfová.

Nepředstavitelné, šokující, děsivé a nepřijatelné... Novinářka Wolfová má obavy o svobodu slova
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace před slovenským velvyslanectvím v Praze za nezávislé a důkladné vyšetření vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky a za vznik nové a důvěryhodné vlády
reklama

V rozhovoru mimo jiné také uvedla, že dělat noviny je služba, nikoliv exhibice. Svěřila se také s tím, co jí na na novinařině baví a co nebaví. „Mně na ní donedávna, než mě snad dočasně přestala bavit jako taková, nevadilo nic. Vždycky jen odfláknutá novinařina, takzvaná stolařina, ta mi vždycky vadila. Dnes se takové jako čtenářka programově vyhýbám,“ poznamenala Wolfová. 

Své také řekla k situaci na Slovensku, kde byl zavražděn investigativní novinář Ján Kuciak. „Teď, když se u sousedů popravují novináři, by měly Dny tisku, rozhlasu a televize slavit všichni a přemýšlet o podstatě žurnalistiky, důvodu její existence a nutnosti zachování svobody slova. To nejsou řeči, je to fakt, je to důležité a něco strašně nepěkného se právě děje. Na Slovensku jsem začala kariéru v médiích jako zpravodajka České televize v čase rozdělení státu. Byla to divoká doba, ale to, co nyní sleduji, ty časy daleko překonává,“ poznamenala Wolfová s tím, že je to nepředstavitelné, šokující, děsivé a nepřijatelné. 

Novinář by měl podle jejích slov také být poctivý, mít pokoru a sebekontrolu, všechno ověřovat a ctít odpovědnost ke čtenáři i k tomu, o kom píše. „To je fér. A měl by pěstovat a neustále procvičovat rozpoznávání pravdy od lži a nikdy v tom nepolevit,“ podotkla jasně Wolfová. 

  • Původní text ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Radši normálně pít v hospodě než nezřízeně chlastat doma. Vyrazili jsme do zrovna otevřených hospod a zažili nečekané

16:47 Radši normálně pít v hospodě než nezřízeně chlastat doma. Vyrazili jsme do zrovna otevřených hospod a zažili nečekané

REPORTÁŽ Ať je teplo, nebo zima, v hospodě je vždycky prima. Zvláště pak, když byly nálevny skoro dv…