Neziskovky se vloni měly tak dobře, jako ještě nikdy. Ale jen některé. Podívejte se na analýzu, která přišla na stůl Sobotkovi

07.12.2016 21:14 | Zprávy

Vláda si nechala vypracovat analýzu, ze které se chtěla dozvědět, jak se vlastně v Česku žije neziskovým organizacím. Z této analýzy vyplynulo, že v roce 2015 se neziskové organizace měly tak dobře jako ještě nikdy v moderní historii země. Ale pozor, „zlaté období“ si užívá jen nepatrný zlomek z desítek tisíc neziskových organizací.

Neziskovky se vloni měly tak dobře, jako ještě nikdy. Ale jen některé. Podívejte se na analýzu, která přišla na stůl Sobotkovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Server Česká justice prozrazuje čtenářům, že v roce 2015 stát poslal neziskovým organizacím 16 miliard korun. Dovolává se přitom analýzy, kterou si nechal vypracovat kabinet Bohuslava Sobotky (ČSSD).

„Stát vyplatil v roce 2015 z veřejných rozpočtů nevládním neziskovým organizacím 16 miliard a 480 milionů korun. Je to o 1,114 miliardy více než v roce 2014 a o čtyři miliardy více než před deseti lety... Dotaci ze státního rozpočtu dostala 3 % ze všech 118 tisíc registrovaných neziskových organizací, z krajů je dotováno 7 % organizací,“ píše server. Analýzu vypracovala nezisková organizace, která monitoruje sektor neziskových organizací.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

finance

Pane ministře, můžete prosím uvést o kolik jste zvýšil plat pracovníkům SSZ za dobu Vašeho působení? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Tváří se jako právník“. Výborný chtěl zesměšnit Rajchla, ale sám si naběhnul

13:39 „Tváří se jako právník“. Výborný chtěl zesměšnit Rajchla, ale sám si naběhnul

Kdo jinému ústavně-právní jámu kopá, sám do ní často padá, poznamenává právník Petr Kolman nad zážit…