O korupci na obraně se vyprávějí legendy, prozradil Bublan

17.02.2011 22:36

Podle sociálnědemokratického předsedy sněmovního Výboru pro obranu a bezpečnost a poslance Františka Bublana se v minulosti údajně objevily tlaky na policii, aby nevyšetřovala případy korupce na ministerstvu obrany.

O korupci na obraně se vyprávějí legendy, prozradil Bublan

„Já mám trošku podezření, že v letech 2007 až 2009 tam byl jistý politický tlak, aby se to utlumilo," řekl František Bublan v České televizi.

Tyto snahy mohly vycházet z nejvyšších pater politiky, někdejší ministryně obrany Vlasta Parkanová (nyní TOP 09) odvolala šéfa Vojenského zpravodajství Miroslava Krejčíka, minulý úřednický šéf resortu a nynější kontroverzní náměstek ministerstva financí Martin Barták zase rozpustil celé oddělení, které se vyšetřováním podivných praktik zabývalo.

Právě Miroslav Krejčík bude nyní vypovídat před Bublanovým výborem, od čehož si jeho sociálnědemokratický šéf slibuje rozkrytí celého případu.

Dále čtěte:
Kalousek nadával do zlodějen. ODS nadává na Kalouska
SLEDUJEME Kauzu Vondra

Kdo hledá, najde

Bublanova slova podpořil i generální sekretář ministerstva obrany Jan Vylita. „Systém je především velmi složitý, takový systém nahrává různému chování různých lidí," naznačil, kde je jádro podezřelého hospodaření. Vysvětlil, že většina korupčního jednání v resortu vznikala skrze propojení podnikatelů a zaměstnanců úřadu, docházelo k manipulaci výběrových řízení i k takzvanému „šití zakázek na míru".

„Možné je to důsledek toho, že hledáme," odpověděl Vylita na otázku, proč se všechny kauzy vyrojily až v poslední době.

Legendy o korupci

K tomu Bublan dodal, že policisté se hospodařením obrany zabývali už od roku 2004, v roce 2007 se pak podařilo zajistit velké množství podezřelé dokumentace. A policie měla ke své snaze důvod. „O té korupci na ministerstvu obrany (...) se vyprávěly legendy, když jsme byli ve vládě," uzavřel František Bublan.

Čtěte:

Své obchody se zbrojaři musí skončit, buduje úřad pro Vondru

Hulinský (ČSSD): Vondrův úřad pro vyzbrojování můžeme podpořit

Foto: Hans Štembera

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jac

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…