ODS nepodporuje emisní limity u sekaček na trávu

06.07.2016 12:59

Europoslanci Jan Zahradil a Evžen Tošenovský (ODS) se dnes vyjádřili k nové evropské legislativě upravující emisní limity u motorových lodí, lokomotiv, ale i sekaček na trávu.

ODS nepodporuje emisní limity u sekaček na trávu
Foto: Daniela Černá
Popisek: Europoslanec Evžen Tošenovský na besedě se studenty VŠB-TU Ostrava

„Nová evropská legislativa upravující emisní limity představuje de facto potvrzení současného stavu, který již na trhu panuje, a Evropský parlament potvrdil dohodu posvěcenou všemi členskými státy EU,“ podotýkají oba europoslanci s tím, že návrh nepodpořili. A to i přesto, jak uvádějí, že i zástupci průmyslu potvrdili, že jim nová směrnice nezpůsobí žádné potíže, protože tón na trhu v současné době udávají podstatně přísnější normy v Japonsku nebo ve Spojených státech. 

Oba občanští demokraté totiž vnímají celoevropskou regulaci, zejména v případě sekaček na trávu, jako zcela nadbytečnou.

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

Celá tisková zpráva zde:

ODS nepodporuje emisní limity u sekaček na trávu

Nová evropská legislativa upravující emisní limity u "nesilničních vozidel" (motorové lodě, lokomotivy, ale také třeba zahradní stroje) představuje de facto potvrzení současného stavu, který již na trhu panuje, a Evropský parlament potvrdil dohodu posvěcenou všemi členskými státy EU. I zástupci průmyslu potvrdili, že jim nová směrnice nezpůsobí žádné potíže, protože tón na trhu v současné době udávají podstatně přísnější normy v Japonsku nebo ve Spojených státech. Přesto jsme návrh směrnice nepodpořili. Zejména v případě sekaček na trávu se celoevropská regulace jeví jako zcela nadbytečná.

Jan Zahradil

Evžen Tošenovský

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Husto v ČT: Že za komunistů bylo líp? Neptejte se lidí, oni nic neví, jsou pod vlivem propagandy! padalo. I moderátor koukal

8:06 Husto v ČT: Že za komunistů bylo líp? Neptejte se lidí, oni nic neví, jsou pod vlivem propagandy! padalo. I moderátor koukal

Komunisté v této zemi znovu vítězí, znělo varovně z programu ČT24 v úterý v hlavním vysílacím čase. …