Odšpuntování! Odchod Kalouska: Co se teď změní

14.07.2020 7:35 | Zprávy
autor: sla

Miroslav Kalousek oznámil, že nebude kandidovat ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2021. Podle komentátora Hospodářských novin Petra Honzejka je to naděje k odšpuntování české politiky. „Ač je to nejlepší opoziční politik, nejschopnější rétor, tak je současně brzda spolupráce opozičních stran“, uvedl na adresu předsedy poslaneckého klubu TOP 09 komentátor v DVTV.

Odšpuntování! Odchod Kalouska: Co se teď změní
Foto: repro Youtube
Popisek: novinář Petr Honzejk

Petr Honzejk, komentátor Hospodářských novin, si myslí, že Poslanecká sněmovna bez Miroslava Kalouska bude o trochu smutnější. „Miroslav Kalousek je velmi výrazný politik, dokáže reagovat spatra, dokáže reagovat bezprostředně. Své o tom vědí vládní politici, především Andrej Babiš. A především bude méně poetická,“ okomentoval v DVTV rozhodnutí Kalouska nekandidovat do sněmovních voleb v roce 2021 s tím, že Kalousek je jedním z politiků, který má básnické střevo.

Je to také naděje k odšpuntování české politiky, myslí si komentátor. „Uvolní se možnosti pro vytváření koalic, na té pravicově liberální straně politického spektra, které s Miroslavem Kalouskem možné nebyly,“ přiblížil Honzejk a zhodnotil averze vůči Kalouskovi ze strany jednotlivých politických stran. „Ač je to nejlepší opoziční politik, nejschopnější rétor, tak je současně brzda spolupráce opozičních stran,“ řekl a dodal, že nedává moc smysl vyjednávání předvolebních koalic, které má bývalý předseda TOP 09 v úmyslu.

Podle komentátora si Kalousek do nějaké doby myslel, že by to s ním mohlo jít, koneckonců byl to on, který inicioval demokratický blok. S postupujícím časem se ukázalo, že to nejde. „Volil tedy mezi osobními ambicemi a přežitím vlastního dítěte. No a zvolil přežití vlastního dítěte,“ okomentoval Kalouskův odchod a jeho pokus o přežití TOP 09.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tajemný Zeman: Přečtěte si pravdu o „jednom řediteli tajné služby“

11:25 Tajemný Zeman: Přečtěte si pravdu o „jednom řediteli tajné služby“

Bývalý prezident Miloš Zeman s nakladatelstvím Olympia připravil reedici knihy Jak jsem se (ne)mýlil…