Okamurovci to nevzdávají: I když začalo peklo, dále se vyjadřují k romskému koncentráku v Letech. Čtěte

06.02.2018 14:51 | Zprávy
autor: mp

O táboru v Letech u Písku a Romech, kteří v něm za druhé světové války umírali, toho bylo řečeno již hodně. Poslanec SPD Jiří Kobza spolu se svou kolegyní Janou Levovou přesto téma otevřeli a rozhodli se bránit svého předsedu Tomia Okamuru, na něhož bylo v souvislosti s výroky o táboru v Letech podáno trestní oznámení. Raději se podívejte sami, jak celá kauza pokračuje.

Okamurovci to nevzdávají: I když začalo peklo, dále se vyjadřují k romskému koncentráku v Letech. Čtěte
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Předseda SPD Tomio Okamura a jeho poslanec Miloslav Rozner čelí trestnímu oznámení kvůli tomu, jak se vyjadřovali o táboře v Letech. Okamura v internetové televizi DVTV prohlašoval, že tábor nebyl oplocený a lidé se v něm mohli volně pohybovat. Později se za svá slova částečně omluvil. Rozner také zpochybňoval nelidské zacházení s lidmi v táboře v Letech. za to na něj podali trestní oznámení Mladí sociální demokraté.

Poslanci SPD Jiří Kobza a Jana Levová začali ze všech sil své kolegy hájit. Kobza na sociální síti Facebook uznal, že v táboře umírali čeští občané – čeští Romové. Je to smutné a nikdo z hnutí Svoboda a přímá demokracie údajně nezpochybňuje jejich utrpení. Alespoň podle Kobzy ne.

Současná diskuse o táboře má však podle poslance za cíl zakrýt to, za kolik peněz vláda odkoupila vepřín, který dnes stojí na místě tábora. Zákonodárce má za to, že tato částka byla nesmyslně vysoká.

„Co je ale podstatné a co je umně zakrýváno právě rozvířenou aférou kolem tohoto tábora, je fakt, že stát za vepřín v Letech zaplatil dvojnásobek(podle některých odhadů dokonce až trojnásobek) odhadní ceny vepřína,“ napsal Kobza.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…