Oslavná reportáž o norských fondech pro neziskovky. Přímo v hlavních zprávách ČT

10.09.2019 17:57

Informace o vládou schválené státní dotační politice vůči neziskovým organizacím pro rok 2020 byla mimo jiné tématem večerních Událostí České televize. „Bezmála pět miliard a sedm set tisíc korun rozdělí následující rok stát mezi neziskové organizace. Vláda pro ně navýšila dotace oproti letošku o více než dvě stě milionů,“ uvádí reportáž ČT Světlana Witowská.

Oslavná reportáž o norských fondech pro neziskovky. Přímo v hlavních zprávách ČT
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto
reklama

Stát příští rok pošle přes neziskové organizace skoro šest miliard do oblastí jako sport, kultura, vzdělávání nebo sociální služby. Nejvíc peněz pak poputuje do oblasti sportu. Podle samotného premiéra Andreje Babiše je sport pro vládu priorita. Půjde na něj 4,7 miliardy. Naopak nejméně poputuje do oblasti vzdělávání a lidských zdrojů. Stát proti letošku seškrtal peníze například v oblastech zdravotní prevence, nebo rovných  šancí  žen a mužů. Žádné peníze pak nepůjdou do oblasti bydlení z dotací určených pro neziskové organizace.

Organizace ale mohou hledat peníze i v jiných programech. Některým neziskovkám by mohl pomoci nový program z Norských fondů, do kterých přispívají také Island a Lichtenštejnsko. Pro Českou republiku bylo vyhrazeno v období 2014 až 2021 skoro pět miliard korun. Například na projekty spojené s podporou aktivního občanství nebo zapojení lidí do okolního dění teď budou moci získat až 330 milionů. S podporou státu počítá také Skautský institut.

Státní dotační politiku vůči neziskovým organizacím pro rok 2020 schválila vláda na svém pondělním zasedání. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: sla
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

18:02 Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

ROZHOVOR Vláda nebyla připravena na podzimní vlnu koronaviru, třebaže se vědělo, že přijde. A občané…